ШТАЛА се налазила на врху брега, покрај пута који је повезивао неколико заселака. Била је сва од дрвета.
Naravno da je odmor za oci. Ja napisem na latinici na engleskom Ilic(Илић) prezime i odnesem u postu u Americi i ona ne moze d a procita. Pa reko jel to vase pismo ili nije. A odstampano na stampacu.
Повезане вести
ЗАШТО ДРЖАВА НЕ ШТИТИ ЋИРИЛИЦУ Водећи српски лингвисти питају: За шта се залаже Маја Гојковић?
На Скупштини Републике Србије одржаној 25. 3. 2021. године, на којој су посланици постављали питања премијерки и министрима, посланик Владан Глишић интересовао се о изменама и допунама Закона о службеној употреби језика и писама, којима се штити ћирилица. На то је нејасан одговор дала министарка културе и информисања Маја Гојковић, тврде, за "Новости", водећи српски лингвисти Милош Ковачевић, Александар Милановић, Вељко Брборић и Срето Танасић. Њихов одговор министарки Маји Гојковић преносимо у целини.
13. 04. 2021. у 08:20
НАШЕ ДОБРО СЛОВЕНСКО И ПРАВОСЛАВНО ПИСМО: Милован Данојлић - рехабилитација ћирилице је предуслов духовног опоравка и културне обнове
НАШЕ добро словенско и православно писмо, са којим дишемо и пишемо, старо је више од хиљаду година.
13. 04. 2021. у 15:24
МАТИЈА БЕЋКОВИЋ ЗА “НОВОСТИ”: Могло би се десити да Хрватска пре усвоји закон о ћирилици него Србија
У ЈЕКУ расправа о закону о ћирилици и серије текстова које објављује ваш лист о ћириличком писму - ћирилица је с неочекиване стране добила једно значајно признање које је салвама одушевљења и одобравања дочекано не само у Србији него и у такозваном региону.
06. 04. 2021. у 10:19
ДРЖАВИ НЕ ТРЕБА ЗАКОН О ЋИРИЛИЦИ: У Секретаријату за законодавство кажу да је за заштиту писма довољна стратегија развоја културе
ОД закона о заштити језика и писама, који је требало да заштити ћирилицу од повлачења пред све агресивнијом латиницом и страним изразима, по свему судећи - нема ништа!
03. 04. 2021. у 10:00
ТРАЖЕ АЛИБИ ДА НЕ БРАНЕ ЋИРИЛИЦУ: Лингвисти критикују став Секретаријата за законодавство, који је одбацио Предлог закона о језику и писмима
НАКОН што је Републички секеретаријат за законодавство одбацио постојећи предлог закона о заштити језика и писма и поручио да ће морати да се пише нови текст, лингвисти су оценили да је тај поступак пример државне небриге, незнања, ароганције и игнорисања струке кад су посреди идентитетска питања.
02. 04. 2021. у 10:00
ЗАКОН О ЋИРИЛИЦИ МОРА НА ПОПРАВНИ: Републички секретаријат за законодавство одбацио пропис о писму, кажу да прелази оквире службене употребе
АКО Србија жели да добије закон о заштити језика и писма, постојећи предлог који неколико година чами у фиокама, мораће, по свему судећи, бити промењен. А тог посла мораће да се лати Министарство културе и информисања.
01. 04. 2021. у 11:00
КЊИЖЕВНА КРИТИКА - ЈЕЗИЧКА КУЛТУРА: Срето Танасић, "Тако сам говорио зарад сутра", "Чигоја"
У КЊИЗИ интервјуа проф. др Срето Танасић одговара на најзначајнија питања у вези са савременим српским књижевним језиком и процесима који се у њему одвијају, као и на питања о ћирилици.
30. 03. 2021. у 15:59
ЗАШТО ДРЖАВА НЕ ШТИТИ ЋИРИЛИЦУ: Невидљиви цензори
ХОЋЕМО ли чекати да српски језик буде мањински, па да онда о њему водимо бригу
30. 03. 2021. у 12:32
ИНТЕРВЈУ Миро Вуксановић: Захватила нас је ријалити простота
АКАДЕМИК Миро Вуксановић недавно је објавио две књиге - путописни дневник "Бројчаник" ("Лагуна") и аутопоетичка сабирања "Разговор с Немањом" (УК Црне Горе), објављена као део награде "Марко Миљанов", која ће му бити уручена кад епидемиолошке околности то дозволе. Ова самосвојна и особена дела дубоко су лична, на неки начин аутобиографска.
28. 03. 2021. у 13:00
ЗАШТО ДРЖАВА НЕ ШТИТИ ЋИРИЛИЦУ: Српска малогражданица
СРБИ су у 18. веку, знамо, преузели од Руса и прилагодили српском гласовном саставу руску грађанску ћирилицу, гражданицу.
23. 03. 2021. у 13:11
Најновије из рубрике
МИЛИЈА БЕЛИЋ НОМИНОВАН ЗА НАГРАДУ АНДРЕ ЕВАРД: Наш уметник у најужем избору за признање са именом швајцарског конструктивисте
СРПСКИ мултимедијални уметник, који деценијама ради и сртвара у Паризу,Милија Белић, седми пут је номинован за престижну награду Андре Евард, Фондација Месмер у немачком граду Регел.
21. 11. 2024. у 17:14
РАТ И МИР У ОБЈЕКТИВУ: Изложба фотографкиње Никол Тунк у оквиру фестивала "Визуализатор"
У ОКВИРУ Међународног фестивала фотографије "Визуализатор", 21. новембра у 19 часова у Галерији "Никола Радошевић" биће отворена изложба америчке фотографкиње Никол Тунг, једне од најистакнутијих ратних фото-новинарки данашњице, добитнице многобројних међународних признања.
21. 11. 2024. у 17:01
ЗЛАТНА МАГНОЛИЈА ЗА ПРЕДСТАВУ "СТАРА ПЛАНИНА" У ШАНГАЈУ : Крагујевачко Позориште за децу троструко награђено
Са управо завршеног фестивала „Златна магнолија“ у Шангају Позориште за децу и младе Крагујевац вратило се са три награде за представу „Стара планина“. Освојили су награду жирија за најбољу представу, награду за извођење добила је Милица Вранеш, а награду за музику композитор Лазар Новков.
21. 11. 2024. у 16:05
ИМАМО ДРВО ЗНАЊА, НЕДОСТАЈЕ НАМ ДРВО МУДРОСТИ: Џернаил С. Ананд, индијски писац, филозоф и председник Међународне академије етике
САВРЕМЕНИ свет, нажалост, напред гурају оружје и интереси а не песници и филозофи.
21. 11. 2024. у 15:36
ИНТЕРАКТИВНА ПРЕДСТАВА ЗА ЦЕЛУ ПОРОДИЦУ: Новогодишњи спектакл за децу „Тајанствени Деда Мраз“ 15. и 22. децембра у мтс Дворани
Сасвим оригинални, интерактивни програм за родитеље и децу под називом „Тајанствени Деда Мраз“ под редитељском палицом Ненада Пирната очекује нас у предновогодишњем термину, 15. децембра, у 16.30 ч, у мтс Дворани, а због великог интересовања, сада је додат и нови датум, 22. децембар, у 17 ч, у мтс Дворани.
21. 11. 2024. у 15:01
Коментари (2)