uživo

PARIZ 2024

OLIMPIJSKE I PARAOLIMPIJSKE IGRE "PARIZ 2024" NA PORTALU "NOVOSTI"

Bacanje kugle na POI 2024

Srpski bacač kugle Nebojša Đurić osvojio je prvu medalju za našu zemlju na Paraolimpijskim igrama u Parizu - u pitanju je srebro u kategoriji F55. Iako su mu to odličje potom oduzeli, zbog navodnih problema sa kolicima, "Novosti" su ekskluzivno saznale da mu Međunarodni paraolimpijski komitet vraća odličje.

Stoni tenis na POI 2024

Mitar Palikuća, naš parastonoteniser, osvojio je bronzu na Igrama u Parizu.

Prtehodno su su Nada Matić i Borislava Perić-Ranković osvojile srebro u konkurenciji stonoteniserki.

Izaberi krug

Srbija na Olimpijskim igrama 2024

Srbija je Olimpijske igre u Parizu završila sa pet osvojenih medalja i zauzela je 27. mesto.

Zorana Arunović i Damir Mikec su doneli zlato u streljaštvu (mešoviti dubl, vazdušni pištolj), Novak Đoković u pojednačnoj konkurenciji (pobedivši u finalu Karlosa Alkaraza sa 7:6, 7:6) i, konačno, sjajni vaterpolisti pobedom nad Hrvatskom u olimpijskom finalu (13:11).

Aleksandra Perišić je mnoge iznenadila sjajnim borbama, uz koje je stigla do srebra u taekvondo nadmetanju na Igrama (poraz u finalu od Mađarice Vivijane Marton), a šta tek reći za nestvarne košarkaše Srbije, koji su se vratili sa bronzom, a igrali - za zlato.

U polufinalu su posle čudesne borbe sa američkim drim-timom "orlovi" izgubili sa 91:95, a u meču za treće mesto revanširali su se aktuelnom svetskom prvaku, Nemačkoj, za poraz u finalu Mundobasketa - 93:83.