ODRŽIVI RAZVOJ
NIS I SOS DEČIJA SELA SRBIJA ZAJEDNO NA OSNAŽIVANJU MLADIH: Održane edukativne radionice posvećene karijernoj orijentaciji
KOMPANIJA NIS, Fondacija SOS Dečija sela Srbija i njihov Centar „Jaki mladi“ organizovali su edukativne radionice namenjene osnaživanju mladih koje podržava ova organizacija, kao i mladih koji dolaze iz osetljivih društvenih grupa, u cilju pripreme za stupanje na tržište rada i podrške u pronalaženju prvog zaposlenja.
23. 12. 2024. u 11:42UN cilj 4, 9
NOVA PRILIKA ZA MLADE U NIS-U: Peta sezona programa „NIS ENERGY”
Na ovaj način do sada je u kompaniji zaposleno čak 80 mladih
30. 09. 2024. u 11:17UN cilj 4, 8
TEMELJ ZA MEĐUSOBNO RAZUMEVANJE I MIR: Pismenost je osnovno ljudsko pravo, a ne privilegija
POJAM pismenosti proširio se daleko izvan tradicionalnog značenja. Digitalna pismenost podrazumeva sposobnost ne samo čitanja i pisanja, već i razumevanja i kritičkog vrednovanja digitalnih informacija.
08. 09. 2024. u 09:36UN cilj 4, 8, 9
VEŠTAČKA INTELIGENCIJA U SLUŽBI DOSTIZANJA CILJEVA ODRŽIVOG RAZVOJA: Fokus na obrazovanje i zaposlenje
VEŠTAČKA inteligencija (VI/AI) predstavlja jednu od najznačajnijih tehnologija današnjice, sa potencijalom da transformiše različite aspekte društva, uključujući obrazovanje i zapošljavanje.
29. 08. 2024. u 09:14UN cilj 4, 8
TREĆA SEZONA PRAKSE ZA OPERATERE U NIS-u: Prvi radni angažman za mlade u Rafineriji i Petrohemiji
U prve dve sezone programa učestvovalo je 45 praktikanta, od kojih je 25 nastavilo karijeru u kompaniji
26. 08. 2024. u 15:16UN cilj 4
OD KLIKOVA DO NAPRETKA: Digitalni putevi mladih za održivi razvoj
MLADI su oduvek bili nosioci promena, a danas, u eri digitalizacije, njihova moć je dodatno pojačana.
12. 08. 2024. u 14:15UN cilj 4, 9
MEĐUNARODNI DAN PLANINA – 11.decembar
Od regulacije klime i usluga vodosnabdevanja, do održavanja i očuvanja zemljišta, planine su ključne za naše živote i egzistenciju.
Planine su dom 15% svetske populacije i četvrtine svetskih kopnenih životinja i biljaka. Sa planina se obezbeđuje voda za svakodnevni život polovine čovečanstva. Planine su domaćini oko polovine svetskih žarišta biodiverziteta i 30% svih ključnih oblasti biodiverziteta.
Ipak, planine pate od uticaja klimatskih promena i neodrživog razvoja, povećavajući rizike za ljude i planetu. Klimatske promene ugrožavaju protok vode, a brzo rastuće temperature primoravaju planinske vrste i ljude koji zavise od ovih ekosistema da se prilagode ili migriraju.
Tokom vekova, planinske zajednice su razvile rešenja za prilagođavanje njihovim teškim uslovima, suočavanje sa klimatskim promenama, smanjenje siromaštva i zaštitu ili obnavljanje biodiverziteta i ekosistema u planinskim regionima. Međunarodni dan planina 2024. ima za cilj da se fokusira na inovativna rešenja, podsticanje strategija prilagođavanja i osnaživanje mladih za održivu budućnost.
Tema ovogodišnjeg Međunarodnog dana planina je „Planinska rešenja za održivu budućnost – inovacije, prilagođavanje i mladi"