PUTIN ISPISAO ISTORIJU FUDBALA: Zbog njega je meč počeo na jednom stadionu, a istog dana završen na drugom!

29. 05. 2024. u 17:08

Rusija je, zbog rata u Ukrajini, kada se o sportskim vestima radi - najčešće tema međunarodnih sportskih sankcija i oštrih uslova za učešće Rusa na Olimpijskim igrama "Pariz 2024". Ali, Vladimir Putin, ruski predsednik, "kriv" je i za jednu nesvakidašnju informaciju iz sporta koja s pomenutim vojnim sukobom nema veze.

ПУТИН ИСПИСАО ИСТОРИЈУ ФУДБАЛА: Због њега је меч почео на једном стадиону, а истог дана завршен на другом!

Naime, kako prenosi "Šampionat", jedan fudbalski meč meč u Uzbekistanu prekinut je u 36. minutu i, šest časova kasnije, nastavljen na drugom.

Taškentska Lokomotiva je ugostila Suhran u prvenstvu za mlade selekcije, a u pomenutom momentu, devet minuta pre kraja poluvremena, sudija je izveo igrače s terena.

Lokomotiva je saoštila da je to zbog "određenih razloga", Surhon objavio "da se prekid desio zbog više sile".

A kao rezultat svega, meč je nastavljen uveče, na drugom stadionu.

Lokalni meštani su uvereni - sve je to zbog državne posete Vladimira Putina Uzbekistanu.

Naime, stadion pomenute Lokomotive nalazi se odmah pokraj predsedničke reidencije "Kuksare". I, zbog bezbednosnih mera vezanih za Putinovu posetu, utakmica je morala da bude prekinuta, a potom je postala i unikatna:

Počela na jednom sportskom objektu, a istog dana završena na drugom.

(Inače, Lokomotiva je ka domaćin izgubila - gosti su dvaput vodili, ali nakon što je na gol Hajdarova na prvom stadionu (bio je strelac u 30. minutu), na drugom sportskom objektu odgovoreno penalom Norgobilova, domaćin nije uspeo da uzvrati na isti način kada je Suhon poveo pogotkom Rašidova, pa je istorijski meč završen rezultatom 1:2.).

Evo i snimka golova za pobedu:

BONUS VIDEO: Sportski skandal koji je ušao u istoriju

ORLOVI LETE KA PRVOJ EVROPSKOJ POBEDI Srbija protiv Slovenije u nastavku Eura

24 godine nakon istorijskog okršaja na Euru 2000. godine u Belgiji i Holandiji, Srbija i Slovenija se od 15 časova sastaju u 2. kolu grupe C Evropskog prvenstva. Slovenija je tada šokirala SR Jugoslaviju i povela sa 3:0, ali su Plavi uspeli da ostvare jedan od najluđih povrataka u istoriji Evropskih prvenstava izjednačivši rezultat na 3:3 za samo 6 minuta.

20. 06. 2024. u 10:00