ПУТИН ИСПИСАО ИСТОРИЈУ ФУДБАЛА: Због њега је меч почео на једном стадиону, а истог дана завршен на другом!

29. 05. 2024. у 17:08

Русија је, због рата у Украјини, када се о спортским вестима ради - најчешће тема међународних спортских санкција и оштрих услова за учешће Руса на Олимпијским играма "Париз 2024". Али, Владимир Путин, руски председник, "крив" је и за једну несвакидашњу информацију из спорта која с поменутим војним сукобом нема везе.

Наиме, како преноси "Шампионат", један фудбалски меч меч у Узбекистану прекинут је у 36. минуту и, шест часова касније, настављен на другом.

Ташкентска Локомотива је угостила Сухран у првенству за младе селекције, а у поменутом моменту, девет минута пре краја полувремена, судија је извео играче с терена.

Локомотива је саоштила да је то због "одређених разлога", Сурхон објавио "да се прекид десио због више силе".

А као резултат свега, меч је настављен увече, на другом стадиону.

Локални мештани су уверени - све је то због државне посете Владимира Путина Узбекистану.

Наиме, стадион поменуте Локомотиве налази се одмах покрај председничке реиденције "Куксаре". И, због безбедносних мера везаних за Путинову посету, утакмица је морала да буде прекинута, а потом је постала и уникатна:

Почела на једном спортском објекту, а истог дана завршена на другом.

(Иначе, Локомотива је ка домаћин изгубила - гости су двапут водили, али након што је на гол Хајдарова на првом стадиону (био је стрелац у 30. минуту), на другом спортском објекту одговорено пеналом Норгобилова, домаћин није успео да узврати на исти начин када је Сухон повео поготком Рашидова, па је историјски меч завршен резултатом 1:2.).

Ево и снимка голова за победу:

БОНУС ВИДЕО: Спортски скандал који је ушао у историју

ОРЛОВИ ЛЕТЕ КА ПРВОЈ ЕВРОПСКОЈ ПОБЕДИ Србија против Словеније у наставку Еура

24 године након историјског окршаја на Еуру 2000. године у Белгији и Холандији, Србија и Словенија се од 15 часова састају у 2. колу групе Ц Европског првенства. Словенија је тада шокирала СР Југославију и повела са 3:0, али су Плави успели да остваре један од најлуђих повратака у историји Европских првенстава изједначивши резултат на 3:3 за само 6 минута.

20. 06. 2024. у 10:00