ŠPANIJA SKINULA PROKLETSTVO! Nemačka je nokautirana, EURO 2024 je ušao u ludu završnicu!

05. 07. 2024. u 20:40

Fudbalska reprezentacija Španije savladala je selekciju Nemačke rezulataom 2:1 čime su se plasirali u polufinale Evropskog prvenstva.

ШПАНИЈА СКИНУЛА ПРОКЛЕТСТВО! Немачка је нокаутирана, ЕУРО 2024 је ушао у луду завршницу!

Ogromna borba viđena je na ovom susretu. Od prvog minuta bilo je jasno koliki je ulog, pošto su obe ekipe ušle u susret vrlo agresivno. Agresivnost je dostigla vrhunac već u 7. minutu kada je posle vrlo agresivnog starta Toni Krosa Pedri morao da napusti teren zbog povrede noge. Zanimljiva je činjenica da je ovo najranija izmena jednog startera na Evropskom prvenstvu.  Obe ekipe su strpljivo napadale bez previše trčanja, već su svoje napade gradili strpljivo i smireno. Nije bilo previše velikih šansi na obe strane tokom prvog polvremena i ostao je rezulatat 0:0.

Drugo poluvreme počelo je vrlo slično kao i prvo. Dosta agresivni i jedni i drugi i bez ozbiljnije prilike sve do 51. minuta kada je Jamal sjajno prošao i pronašao Olma koji je bio sam pred goilom i postigao pogodak za 1:0. Nakon ovog gola, Nemci su morali da krenu na "sve ili ništa" ne bi li sprečili poraz. Ređale su se šanse pred golom Simona, napdali su sa svih strana "panceri" a najviše Andrih i Haverc. Ovakvu stiuaciju iskoristila je Španija za kontra napade i u nekoliko navrata su ozbiljno zapretili Nemcima, ali je inicijativa idalje bila na strani izabanika Julijana Nagelsmana. Ova inicijativa se isplatila u  89. minutu kada su Nemci došli do izjednačenja i izborili produžetak preko Virca. Kako do kraja drugog poluvremena nije bilo promene rezultata otišlo se u produžetke.

KLIKNI I UZMI 3000 BONUS
DOBRODOŠLICE BEZ DEPOZITA

U prvom produžetku Nemačka je nastavila sa inicijativom. Napadali su, ali napadi nisu bili toliko dominantni kao u drugom poluvremenu. Polako i strpljivo su počušavali da dođu do gola Simona i u par navrata zapretili, ali bez previše opasnosti. U drugom produžetku nastavili su Nemci istom agresivnošću, ali bilo je jasno da ekipe nemaju više snage za mnogo trčanja kao što je to bio slučaj do tada. Oba tima su delovala kao da neće preterano napadati i da će čekati penale. Međutim, nisu tako mislili Olmo i Merino koji su strpljivo igrali, napadali su gol Manuela Nojera i u 120. uspeli da donesu pogodak za "furiju", sa kojim su potpuno šokirali Nemce i otišla u polufinale, čime je strušila tradiciju da ne može da pobedi domaćina na velikom turniru.

Španija će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Francuska-Portugal.

Španija - Nemačka(2:1)

Drugi produžetak:

120' +5' - Kraj meča! Simon je odbranio šut na gol i odveo svoju selekciju u polufinale!

120' +5' - Još se igra! Ovog puta je faul napravio Karvahal koji je dobio i drugi žuti karton. Nemci imaju priliku iz slobodnog udarca, izvesno poslednju na meču.

120' + 4' - Imao je priliku Filkrug da donese totalnu dramu na ovom susretu, ali nije uspeo. Bila je ovo, verovatno, poslednja šansa za Nemačku.

120' + 3' - Imao je priliku Tores da stavi tačku na ovaj meč ali neprecizno. Bio je sam pred Nojerom.

120' - Igraće se još tri minuta.

120' - Ovako je Španija ponovo povela protiv Nemačke! (VIDEO)

119' - GOL! Španija vodi ponovo! Merino strelac!

117' - Kimih je ubacio loptu u šesnaestercu i Filkrug je okrznuo loptu, ali je Simon opet sjajno reagovao.

112' - Ojezabal je pono probao iz daleka ali potpuno neuspešno.

106' - Probali su Nemci iz daljinje i lopta je pogodila Kukurelju, a potom su Nemci tražili penal, ali suidja Tejlor nije ništa dosudio.

105' - Počeo je drugi produžetak!

Prvi produžetak:

105' + 1' - Virc je imao sjajnu šansu da pred kraj prvog produžetka dovede Nemačku u vođstvo. Nije bio precizan. Kraj prvog produžetka.

104' - Ojazabal je šutriao iz daljine, ali nije bio precizan.

102' - Luis de la Fuente je posegnuo za novom izmenom. Hoselu je ušao umesto Ruiza.

100' - Karvahal je prigovorio sudiji da je Musijala igrao rukom, pa je dobio žuti karton i neće moći da igra za Španiju ukoliko prođu dalje.

95' - Prvi deo produžetka prolazi u inicijativi Nemačke, koja napada, ali bez preteranog uspeha.

90' - Počeo je prvi produžetak! Haverc je napustio igru, a ušao je Valedemar.

Drugo poluvreme:

90' + 4' - Kraj drugog poluvremena! Slede produžeci.

90' - Igraće se još četiri minuta u drgugom poluvremenu.

90' - Ovako je Nemačka došla do izjedančenja (VIDEO)

89' - GOL! Virc je postigao pogodak posle gužve u šesnaestercu!

86' - Bila je dobra prilika za "pancere" iz prekida, ali Haverc pravi faul u napadu.

83' - Simon je previše izašao sa gol linije, ali Haverc nije bio precizan. Moglo je ovo skupo da košta Špance.

81' - Musijala je probao ali šansa nije bila preterano opasna.

79' - Vilijams i Morata će napustiti teren, a u igru će Ojarzabal i Merino. Uz njih će na teren za Nemačku legenda Tomas Miler umesto Taha.

77' - Ogromna prilika za Filkruga, ali je pogodio stativu.

74' - Sada je na drugoj strani odgovorio Tores koji je bio agresivan i zaradio žuti karton.

73' - Još jedan žuti karton za Nemce. Rezervista Mitelštat je načinio grub faul pred kaznenim prostorom i zaradio javnu opomenu.

70' -  Andrih je bio u sjajnoj prilici, Simon je ponovo spasio Špance.

67' - Posle mnogo grubih startova, Toni Kros je dobio žuti karton jer je zaustavio Olma samog pred golom.

63' -  Teren napušta "čudo od deteta" Jamal, a ušao je Feran Tores.

57' - Nastavlja se agresivna igra sada je Andrih dobio žuti karton. Iz igre izlaze Raum i Gundogan, a u igri su Filkrug i Miltelštat.

54' - Odmah je Nemačka odgovorila. Probao je Gundogan koji je sjajno šutirao ali nije bio precizan.

53' - Evo kako je Olmo doveo Španiju u vođstvo (VIDEO)

52' - GOL! Dani Olmo je posigao pogodak! Španija vodi! Sjajno je Jamal prošao po strani i pronašao Olma koji je bio sam. Nije imao previše težak zadatak Olmo i lako je savladao Nojera.

47' - Morata je imao fantastičnu priliku. Bio je sam pred golom, a Nojer je već bio savladan međutim lopta je otišla preko gola.

45' - Počelo je drugo poluvreme! Ovog puta sa centra kreću Španci. Naćo je ušao u igru umesto Le Normanda. U Nemačkoj su teren napustili Džan i Sane, dok su ušli u igru Virc i Andrih.

Prvo poluvreme:

45' + 2' - Kraj prvog poluvremena! Ostaje nerešeno 0:0. Zanimljivo je da je broj žutih kartona identičan kao i broj udaraca na gol svake od ekipa. Po tri udarca na gol imaju Španija kao i Nemačka, a viđena su i tri žuta kartona. Vrlo grubo poluvreme, u kojem je čak Pedri morao da završi utakmicu već na samom početku.

45' - Opet prilika za Španiju, ali Nojer na visini zadatka! Igraće se još dva minuta u prvom poluvremenu.

39' - Ponovo prete Španci. Najpre je Olmo šutirao iz daljine, potom je i Morata bio u sjajnoj prilici, ali nema promene rezultata.

35' - Ponovo je Haverc imao sjajnu priliku, ali je Simon odlično reagovao.

30' - Još jedan grub start, ali na sredini terena za Španiju. Le Normnan je javno opomenut.

28' - Posle grubog starta Raum je dobio žuti karton. Biće dobra prilika za Španiju.

27' - Nakon kornera bila je velika gužva u šesnaestercu Španije, ali bez ozbiljnije prilike i pogotka.

23' - Ponovo je Španija bila u prilici. Ovog puta je iz daljine šutirao Laport, međutim neprecizno.

21' - Sjajna je bila prilika za Nemačku sada ali je ponovo španski golman bio na visini zadatka. Šutirao je Havrec.

17' - Sa nekih tridesetak metara je šutirao Fabijan Ruiz koji je bio sam, ali lopta je otišla preko gola.

15' - Jamal je šutirao, prevario nemački živi zid, ali je lopta otišla pored gola.

13' - Olmo je sjajno prošao a onda je Rudiger vrlo agresivno startovao i zaradio žuti karton. Biće ovo dobra prilika za Španiju.

10' - Prva prilika za Nemačku, ali je Simon bio na mestu i uhvatio loptu!

7' - Jako loše vesti za Španiju! Pedri, koji je sjajno počeo meč, mora da izađe zbog povrede posle samo šest minuta. Umesto njega ućiće Dani Olmo.

2' - Već posle šezdestak sekundi prva prilika za Pedrija, ali je Nojer bio priseban i zaustavio šut.

1' - Utakmica je počela! Sa centra su krenuli Nemci!

Sastavi:

Španija: Simon - Karvahal, Normand, Laport, Kukurelja - Rodri, Pedri, Fabijan Ruiz, Jamal, Vilijams - Morata

Nemačka: Nojer - Raum, Tah, Ridiger, Kimih - Sane, Kros, Gundogan, Džan, Musijala - Haverc

Uoči meča:

Obe ekipe opravadle su ulogu favorita na početku nokaut faze. Španci su bez problema savladali najveće iznenađenje šampionata selekciju Gruzije, dok je domaćin rutinski savladao Dansku. Žreb je želeo da se ekipe koje mnogi vide u finalu sastanu već sada, pa će večeras jedan od ova dva giganta morati da završi takmičenje. Ono što "furiji" nikako ne ide u prilog jeste što protiv domaćina takmičenja u nokaut fazama evropskih i svetskih prvenstava nema ni jednu pobedu i čak devet poraza.

U drugom susretu četvrtfinala danas sastaće se Francuska i Portugal.