KRISTIJANO RONALDO OD TRAGIČARA DO HEROJA: Portugal uz dosta muke savladao Sloveniju i plasirao se u četvrtfinale Evropskog prvenstva!

Filip Milošević

01. 07. 2024. u 23:46

Fudbalska reprezentacija Portugala nakon penala (3:0) izbacila Sloveniju sa Evropskog prvenstva.

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО ОД ТРАГИЧАРА ДО ХЕРОЈА: Португал уз доста муке савладао Словенију и пласирао се у четвртфинале Европског првенства!

Nakon prvih 45 minuta igre videli smo veliki pritisak Portugala, ceo prvi period igre su pritiskali, pokušavali da dođu do gola ali to nisu uspeli. Najbolju priliku je imao Kristijano Ronaldo sredinom poluvremena kada je iz slobodnog udarca za malo prebacio gol koji je čuvao Jan Oblak.

Tokom drugog poluvremena je viđena ista slika kao u prvom. Portugal je napao ali bezuspešno, Slovenci su nakon kontri pokušavali da dođu do vođstva, ali meč je završen bez golova.

KLIKNI I UZMI 3000 BONUS
DOBRODOŠLICE BEZ DEPOZITA

Otišlo se u produžetke, gde su izabranici Martineza uspeli da dobiju penal u 105. minutu, a Jan Oblak je uspeo da ga odbrani ni manje ni više nego Kristijanu Ronaldu.

Do kraja produžetaka Slovenija je stvorila najbolju šansu. Šeško je izašao 1 na 1 sa golmanom ali je Košta neverovatno odbranio.

Četvrtfinalista je odlučen nakon penala. Heroj je bio Diogo Košta koji je odbranio tri penala Slovencima i odveo Portugal u četvrtfinale.

Penali, Portugal - Slovenija 3:0

Penali:

Bernardo Silva, Portugal je u četvrtfinalu! 3:0.

Verbič šutira. Ponovo brani golman Portugala! 2:0.

Bruno Fernadeš ''puca''. Pogodio je, 2:0.

Balkovec šutira za Sloveniju. Balkovec šutira a Košta brani. 1:0.

Prvi kazneni udarac za Portugal izvodi Ronaldo. Portugal vodi sa 1:0, ovog puta popularni ''cr7'' nije promašio.

Prvi penal izvodi Slovenija, odnosno Josip Iličić. Nekadašnji as Atalante je promašio penal. 0:0.

120' Kraj produžetaka, 0:0. Sada slede penali!

115' KAKAV PROMAŠAJ ŠEŠKA! Sam je izašao ispred golmana, ali čudesno je odbranio Košta

108' Pokušao je Palinja, odbrana Slovenije izbacuje loptu u novi korner, 10. po redu za Portugal.

105' Počeo je drugi porudžetak!

105+1' Kraj prvog produžetka, 0:0!

105' Odbranio je Oblak penal Ronaldu! Fantastična odbrana Slovenca, ne može Kristijano do prvog pogotka na ovom Evropskom prvenstvu.

103' Žota je uspeo da izbori penal za Portugal!

100' Probao je glavom Diogo Žota da promeni rezultat na semaforu.

95' Veliku šansu je imala Slovenija! Odbrana Portugala je uspela da izbaci loptu u korner.

91' Počeo je prvi pordužetak.

90' Kraj drugog poluvremena, 0:0. Slede produžeci.

89' Auh, šta su propustili Portugalci! Kristijano Ronaldo je izašao 1 na 1 sa Oblakom ali šutirao direktno u čuvara mreže.

86' Kao da je sva energija na terenu splasnula, deluje da i jedni i drugi čekaju produžetke kako bi se rešilo ko će u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

77' Probio je Bruno Mendeš dobro, lopta dolazi do napadača Portugala ali ponovo ne uspevaju da završe napad kako bi to njihovi navijači želeli.

70' Pokušavaju Portugalci, međutim čini se da su Slovenci uspeli da odbiju najveći nalet nominalnog domaćina.

62' Ogromna prilika za Šeška! Fudbaler Lajpciga je kao od šale pretrčao Pepea i izašao oči u oči sa golmanom Portugala, ali je loše šutirao pored desne stative

55' Novu je priliku iz slobodnog udarca imao Ronaldo da savlada Oblaka. Lopta je išla u okvir gola a Oblak fantasitčnom odbranom sprečava pogodak.

47' Portugal ponovo blizu toga da povede sa 1:0. Lopta se u kaznenom prostoru nakon ''rikošeta'' odbila do Bernanrda Silve koji je iz sve snage opalio sa 12,13 metara ali visoko iznad prečke.

46' Počelo je drugo poluvreme!

Kraj prrvog poluvremena, Portugal - Slovenija (0:0)

45+2' Kraj prvog poluvremena, 0:0.

44' Konačno udarac u okvir gola i ekipe Slovenije. Pokušao je Benjamin Šeško sa nekih 25 metara da savlada Dioga Košu.

34' Ronaldo kao sam da igra na ovom meču. Probao je i nakon slobodnog udarca sa nekih 20 metara da se upiše u listu strelaca, međutim njegov šut odlazi iznad prečke.

31' Napokon Ronaldo glavom šutira ka golu Oblaka, međutim golman Slovenije je bez većih problema to uspeo da odbrani.

28' Očigledno je namera igrača Portugala da nakon centaršuteva uposle Ronalda, ali se za sada ne da nekadašnjoj zvezdi Real Madrida i Mančester junajteda da postigne gol.

20' Slovenija nakon kontra napada pokušava da dođe do gola Portugalaca, međutim Šporar i Šeško ne uspevaju da uđu u ozbiljniju priliku.

13' Centirirao je Bernardo i gađao Kristijana Ronalda kako bi jedan od najboljih fudbalera svih vremena pokušao da dođe do prvog pogotka na ovom prvenstvu, međutim malo je falilo da zahvati loptu glavom i pošalje je u mrežu.

8' Imao je i Kristijano Ronaldo prvu priliku da postigne pogodak, međutim kada je ušao u šesnaesterac i spremao se da šutne, sapleo se, pao, te propustio veliku priliku.

4' Prva šansa na meču. Nakon centaršuta pokušao je Leao da stigne do lopte i pošalje je u gol, međutim defanzivci Slovenije dobro reaguju i izbacuju je u korner.

1' Utakmica u Frankfurtu je počela! Loptu sa centra izveli su Porugalci.

Sastavi:

Portugal - Diogo Košta - Kanselo, Pepe, Dijaš, Mendeš - Palinja, Vitinja, Bruno Fernandeš - Bernardo Silva, Kristijano Ronaldo - Leao.

Slovenija - Karničnik, Drkušić, Bijol, Balkovec - Stojanović, Gnezda Čerin, Elšnik, Mlakar - Šeško, Šporar.

UOČI MEČA:

Glavni arbitar na ovom meču će biti Danijele Orasato iz Italije.

Portugal je u grupnoj fazi ostvario pobede nad Češkom (2:1) i Turskom (3:0) a doživeli su i poraz u poslednjem kolu od Gruzije (2:0)

Slovenija je u grupi sa Srbijom, Engleskom i Danskom izborila treće mesto i plasirala se u osminu finala.