ЗВЕЗДИНИ РИВАЛИ НИСУ ДОБРО ПРОШЛИ: ПСВ, Јанг бојс, Милан и Штутгарт изгубили на старту Лиге шампиона

Часлав Вуковић

17. 09. 2024. у 23:12

ЦРВЕНА звезда ће у четвртак одиграти прву утакмицу у Лиги шампиона, а њени ривали у елитном такмичењу нису добро прошли на старту новог формата.

Овог уторка су четири екипе које ће одмерити снаге са црвено-белима одиграле мечеве и све четири су забележиле пораз - ПСВ, Јанг Бојс, Милан и Штутгарт.

Тим из Холандије је имао врло тешко гостовање Јувентусу иако је тим из Ајндховена кренуо агресивно на торинског великана, врло брзо су "бјанконери" одговорили голом већ у 21. минуту када је Кенан Јилдиз постигао гол за 1:0. Само седам минута касније дуплирали су изабраници Тијага Моте предност преко Мекенија који је поставио и коначан резултат првог полувремена. Други период утакмице такође је протекао у знаку Јувентуса. ПСВ није успевао да пружи значајнији отпор домаћину, а то су они врло лако искористили у 52. минуту када су повисли на 3:0 чиме су практично решили питање победника. До краја меча шампион Холандије је успео да ублажи пораз захваљујући Исмаилу Саибарију који је у последњим секундама постигао погодак за 3:1.

ПРЕУЗМИ БЕСПЛАТАН БОНУС ЗА КЛАЂЕЊЕ
--> 3000 ДИНАРА БЕЗ ДЕПОЗИТА! <--

Јанг бојс је убедљиво поражен на свом терену од Астон Виле. Члан Пемијер лиге је све решио у првом делу меча после којег је водио са 2:0 захвљујући Јурју Тилемансу и Џејкобу Ремзију који су били стрелци. Коначан резултат поставио је у 86. минуту Амаду Онана.

Милан је на "Сан Сиру" после преокрета поражен од Ливерпула са 3:1. Иако су "росонери" повели преко Кристијана Пулишића у 3. минуту, то им није било довољно да избегну пораз.

Најбољи отпор пружио је Штутгарт. Немачки клуб је до 83. минута имао активан резултат (1:1) против Реала. Ипак, актуелни шампион Европе је преко Антонија Ридигера и Ендрика успео да постигне два гола и дође до победе на старту такмичења.

Подсетимо, Црвена звезда против Бенфике игра на стадиону "Рајко Митић" у четвртак од 18.45.

БОНУС ВИДЕО: СЕВЕР СЛАВИ: Звезда је у Лиги шампиона!

ЈА САМ ХРИШЋАНСКИ ВИТЕЗ! Новости откривају шта је Немања Мајдов написао надлежнима када је чуо да ће да га суспендују јер се крстио

ЈА САМ ХРИШЋАНСКИ ВИТЕЗ! "Новости" откривају шта је Немања Мајдов написао надлежнима када је чуо да ће да га суспендују јер се крстио

Репрезентативац Србије у џудоу Немања Мајдов објавио је нешто невероватно: после Олимпијских игара у Паризу, на којима је учествовао у категорији такмичара до 90 килограма тежине, суспендован је из спорта - јер се крстио пред излазак на борилиште у престоници Француске. "Новости" вам доносе - како је писмо, као своју одбрану, послао надлежним спортским властима када су отворили истрагу против њега.

18. 09. 2024. у 16:24