КРИСТИЈАНО РОНАЛДО ОД ТРАГИЧАРА ДО ХЕРОЈА: Португал уз доста муке савладао Словенију и пласирао се у четвртфинале Европског првенства!

Филип Милошевић

01. 07. 2024. у 23:46

Фудбалска репрезентација Португала након пенала (3:0) избацила Словенију са Европског првенства.

Након првих 45 минута игре видели смо велики притисак Португала, цео први период игре су притискали, покушавали да дођу до гола али то нису успели. Најбољу прилику је имао Кристијано Роналдо средином полувремена када је из слободног ударца за мало пребацио гол који је чувао Јан Облак.

Током другог полувремена је виђена иста слика као у првом. Португал је напао али безуспешно, Словенци су након контри покушавали да дођу до вођства, али меч је завршен без голова.

КЛИКНИ И УЗМИ 3000 БОНУС
ДОБРОДОШЛИЦЕ БЕЗ ДЕПОЗИТА

Отишло се у продужетке, где су изабраници Мартинеза успели да добију пенал у 105. минуту, а Јан Облак је успео да га одбрани ни мање ни више него Кристијану Роналду.

До краја продужетака Словенија је створила најбољу шансу. Шешко је изашао 1 на 1 са голманом али је Кошта невероватно одбранио.

Четвртфиналиста је одлучен након пенала. Херој је био Диого Кошта који је одбранио три пенала Словенцима и одвео Португал у четвртфинале.

Пенали, Португал - Словенија 3:0

Пенали:

Бернардо Силва, Португал је у четвртфиналу! 3:0.

Вербич шутира. Поново брани голман Португала! 2:0.

Бруно Фернадеш ''пуца''. Погодио је, 2:0.

Балковец шутира за Словенију. Балковец шутира а Кошта брани. 1:0.

Први казнени ударац за Португал изводи Роналдо. Португал води са 1:0, овог пута популарни ''цр7'' није промашио.

Први пенал изводи Словенија, односно Јосип Иличић. Некадашњи ас Аталанте је промашио пенал. 0:0.

120' Крај продужетака, 0:0. Сада следе пенали!

115' КАКАВ ПРОМАШАЈ ШЕШКА! Сам је изашао испред голмана, али чудесно је одбранио Кошта

108' Покушао је Палиња, одбрана Словеније избацује лопту у нови корнер, 10. по реду за Португал.

105' Почео је други поруджетак!

105+1' Крај првог продужетка, 0:0!

105' Одбранио је Облак пенал Роналду! Фантастична одбрана Словенца, не може Кристијано до првог поготка на овом Европском првенству.

103' Жота је успео да избори пенал за Португал!

100' Пробао је главом Диого Жота да промени резултат на семафору.

95' Велику шансу је имала Словенија! Одбрана Португала је успела да избаци лопту у корнер.

91' Почео је први пордужетак.

90' Крај другог полувремена, 0:0. Следе продужеци.

89' Аух, шта су пропустили Португалци! Кристијано Роналдо је изашао 1 на 1 са Облаком али шутирао директно у чувара мреже.

86' Као да је сва енергија на терену спласнула, делује да и једни и други чекају продужетке како би се решило ко ће у четвртфинале Европског првенства.

77' Пробио је Бруно Мендеш добро, лопта долази до нападача Португала али поново не успевају да заврше напад како би то њихови навијачи желели.

70' Покушавају Португалци, међутим чини се да су Словенци успели да одбију највећи налет номиналног домаћина.

62' Огромна прилика за Шешка! Фудбалер Лајпцига је као од шале претрчао Пепеа и изашао очи у очи са голманом Португала, али је лоше шутирао поред десне стативе

55' Нову је прилику из слободног ударца имао Роналдо да савлада Облака. Лопта је ишла у оквир гола а Облак фантаситчном одбраном спречава погодак.

47' Португал поново близу тога да поведе са 1:0. Лопта се у казненом простору након ''рикошета'' одбила до Бернанрда Силве који је из све снаге опалио са 12,13 метара али високо изнад пречке.

46' Почело је друго полувреме!

Крај пррвог полувремена, Португал - Словенија (0:0)

45+2' Крај првог полувремена, 0:0.

44' Коначно ударац у оквир гола и екипе Словеније. Покушао је Бењамин Шешко са неких 25 метара да савлада Диога Кошу.

34' Роналдо као сам да игра на овом мечу. Пробао је и након слободног ударца са неких 20 метара да се упише у листу стрелаца, међутим његов шут одлази изнад пречке.

31' Напокон Роналдо главом шутира ка голу Облака, међутим голман Словеније је без већих проблема то успео да одбрани.

28' Очигледно је намера играча Португала да након центаршутева упосле Роналда, али се за сада не да некадашњој звезди Реал Мадрида и Манчестер јунајтеда да постигне гол.

20' Словенија након контра напада покушава да дође до гола Португалаца, међутим Шпорар и Шешко не успевају да уђу у озбиљнију прилику.

13' Центирирао је Бернардо и гађао Кристијана Роналда како би један од најбољих фудбалера свих времена покушао да дође до првог поготка на овом првенству, међутим мало је фалило да захвати лопту главом и пошаље је у мрежу.

8' Имао је и Кристијано Роналдо прву прилику да постигне погодак, међутим када је ушао у шеснаестерац и спремао се да шутне, саплео се, пао, те пропустио велику прилику.

4' Прва шанса на мечу. Након центаршута покушао је Леао да стигне до лопте и пошаље је у гол, међутим дефанзивци Словеније добро реагују и избацују је у корнер.

1' Утакмица у Франкфурту је почела! Лопту са центра извели су Поругалци.

Састави:

Португал - Диого Кошта - Кансело, Пепе, Дијаш, Мендеш - Палиња, Витиња, Бруно Фернандеш - Бернардо Силва, Кристијано Роналдо - Леао.

Словенија - Карничник, Дркушић, Бијол, Балковец - Стојановић, Гнезда Черин, Елшник, Млакар - Шешко, Шпорар.

УОЧИ МЕЧА:

Главни арбитар на овом мечу ће бити Данијеле Орасато из Италије.

Португал је у групној фази остварио победе над Чешком (2:1) и Турском (3:0) а доживели су и пораз у последњем колу од Грузије (2:0)

Словенија је у групи са Србијом, Енглеском и Данском изборила треће место и пласирала се у осмину финала.

ПАРТИЗАН СЕ СПРЕМА ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: Црно-беле очекују озбиљне припремне утакмице на турниру у Москви

ПАРТИЗАН СЕ СПРЕМА ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: "Црно-беле" очекују озбиљне припремне утакмице на турниру у Москви

ФУДБАЛЕРИ Партизана су се запутили у Москву где ће покушати што боље да се припреме за предстојећу сезону, тамо ће учествовати у малом пријатељском турниру на којем ће имати озбиљне ривале у виду ЦСКА и Динама Москве.

03. 07. 2024. у 08:11

СКАНДАЛ? Вимблдон није уврстио Новака Ђоковића међу одабране шампионе, а ево и зашто

Новак Ђоковић је седам пута освојио Вимблдон. Само један човек је тамо стигао до више титула у појединачној конкуренцији - Роџер Федерер. Али, за разлику од Федерера и Карлоса Алкараза, Ноле се није нашао на посебном постеру који је Вимблдон направио у част освајача трофеја.

03. 07. 2024. у 20:04