Е РАДЕ, САД СИ ГА ПРЕТЕРАО! Богдановић ударио никада ниже са својим коментарима

02. 07. 2024. у 08:40

Фудбалска репрезентација Португалије пласирала се у четвртфинале Европског првенства, пошто је у осмини финала после пенала победила Словенију са 3:0, пошто је после 120 минута игре било 0:0.

Фото З. Јовановић Мачак

Португалија је од почетка утакмице кренула офанзивно, а Кристијано Роналдо је у 34. минуту из слободног ударца шутирао преко гола. Најбољу прилику за Португалију у првом полувремену имао је Жоао Палиња, који је у 45+3. минуту погодио стативу. Пробао је Роналдо још једном из слободног ударца, у 55. минуту је упутио јак шут према голу Словеније, али је Јан Облак успешно интервенисао.

Бењамин Шешко је у 61. минуту претрчао све играче Португала, али није успео да упути добар шут. Роналдо је у 72. минуту поново шутирао слободан ударац, овога пута преко гола Словеније. Португалија је у 105. минуту имала прилику да из једанаестерца постигне гол, али је Облак одбранио пенал који је шутирао Роналдо. Шешко је у 115. минуту имао нову шансу, али је голман Португалије Диого Коста одбранио шут.

КЛИКНИ И УЗМИ 3000 БОНУС
ДОБРОДОШЛИЦЕ БЕЗ ДЕПОЗИТА

После 120. минута прешло се на извођење пенала. Коста је одбранио сва три пенала фудбалерима Словеније Јосипу Иличићу, Јуреу Балковецу и Бењамину Вербичу. За Португалију су погодили Роналдо, Бруно Фернандес и Бернандо Силва.

После утакмице, анализу је имао Раде Богдановић, некадашњи фудбалер и стручни консултант у студију РТС-а.

- Ја бих био сретан да су Словенци прошли. На крају, ситнице су одлучиле меч. Када четири утакмице не изгубите, поред оваквог фајта... Међутим, неискуство. Не може тренер да уведе двојицу, а један има психичких проблема (Јосип Иличић прим. аут.). Најгори могући избор селектора Кека је да два левонога фудбалера уведеш - ударио је Богдановић никада ниже у коментарима током ЕУРА 2024, јер вређати некога ко се борио се депресијом је више него јадно.

Затим је говорио о невероватној шанси за Бењамина Шешка када је у 115. минуту у ситуацији један на један шутирао право у голмана Диога Косту.

- Шешко? Момак, кад ћеш ако нећеш вечерас. Побегнеш, не шутнеш, него згужваш лопту левом ногом. То је пресудило вечерашњу утакмицу. У иделаном моменту је могао да реши, али није.

Наставио је у истом тону.

- Најгоре што може да уради јесте да "телефонира". Положај телом је говорио где ће да шутира. Могао је све да ради исто као у првој ситуацији као са Пепеом, да уђе у линију, то је фаул... Играч вреди 50 милиона, а згужва лопту левом ногом - закључио је Богдановић.

БОНУС ВИДЕО: ТУЧА НАВИЈАЧА НА ЕУРО 2024: Албанци напали српске навијаче, али када се чуло "Јуриш!" - нису се добро провели

ПАРТИЗАН СЕ СПРЕМА ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: Црно-беле очекују озбиљне припремне утакмице на турниру у Москви

ПАРТИЗАН СЕ СПРЕМА ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: "Црно-беле" очекују озбиљне припремне утакмице на турниру у Москви

ФУДБАЛЕРИ Партизана су се запутили у Москву где ће покушати што боље да се припреме за предстојећу сезону, тамо ће учествовати у малом пријатељском турниру на којем ће имати озбиљне ривале у виду ЦСКА и Динама Москве.

03. 07. 2024. у 08:11

СКАНДАЛ? Вимблдон није уврстио Новака Ђоковића међу одабране шампионе, а ево и зашто

Новак Ђоковић је седам пута освојио Вимблдон. Само један човек је тамо стигао до више титула у појединачној конкуренцији - Роџер Федерер. Али, за разлику од Федерера и Карлоса Алкараза, Ноле се није нашао на посебном постеру који је Вимблдон направио у част освајача трофеја.

03. 07. 2024. у 20:04