НЕВЕРОВАТНА УТАКМИЦА У РУСИЈИ: Партизан победио Динамо на Братском купу! (ФОТО)

Часлав Вуковић

03. 07. 2024. у 20:42

ФУДБАЛЕРИ Партизана победили су Динамо из Москве са 4:2 (2:2 после 90 минута) након бољег извођења пенала на Братском купу који се игра у главном граду Русије. На овом турниру наступају још ЦСКА из Москве и ОФК Београд.

Тренер црно-белих Александар Станојевић одлучио је да ову утакмицу почне следећих 11 играча: Јовановић – Де Медина, Марковић, Мујакић, Антић – Ариага, Овусу – Захид, Гох, Калулу – Салдања.

Вреди поменути да овај турнир има једно занимљиво правило. Наиме, домаће екипе, ЦСКА и Динамо, имаће у старној постави по једну легенду клуба. Тако ће турнир одиграти Зоран Тошић и Милош Красић, док је у стартној постави Динама био Танасијевић који је изашао после само пет минута.

КЛИКНИ И УЗМИ 3000 БОНУС
ДОБРОДОШЛИЦЕ БЕЗ ДЕПОЗИТА

Московљани су били бољи ривал у првом полувремену, имали су неколико веома добрих шанси, али је Јовановић наставио са фантастичним одбрана, што је радио целе прошле сезоне.

Динамо је могао до вођства и у финишу, но сјајан ударац Макарова са 16 метара је зауставила пречка.

Запретио је и Партизан у пар наврата, али у две ситуације замало кратак испред гола ривала остао је најбољи стрелац тима из прошле сезоне Матеус Салдања.

Друго полувреме било је са доста слабијим интезитетом, што је чест случај када су пријатељске утакмице у питању. Није било много правих прилика. Ипак, једну је у гол успео да претвори Лепски у 76. минуту. Лопта се после корнера одбила до њега, а он је шутирао из окрета и погодио саме рашље Јовановићевог гола.

Црно-бели су најбољу шансу у другом делу имали на почетку када је Алко Калулу искоса са леве стране веома лоше шутирао.

Оно што може да брине Александра Станојевића и навијаче је чињеница да је капитен Светозар Марковић морао ван игре због повреде на старту другог дела. Њега је заменио Александар Филиповић.

Од тренутка кад су примили погодак Београђани су кренули агресивније да ка голу ривала, имали неколико добрих напада и убацивања, но проблема за Москвљане није било. Динамо је успео да постигне и други погодак у 80. минуту. Лесовој је изашао сам испред Јовановића, одлично је асистирао за Грулева коме није било тешко да пошаље лопту у празну мрежу.

Већ у следећем нападу гости су смањили на 2:1. По десној страни је пробио Ксандер Северина, упослио је Немању Николића који је шутирао из прве те тако савладао голмана домаћег тима.

Успео је Партизан да изједначи у првом минуту надокнаде. Одбрана Динама је лоше реаговала, потом и голман Кудравец који није успео да ухвати лопту, то је искористио Александар Шћекић који је лагано послао лопту у празну мрежу.

Клуб из Хумске је био бољи са 11 метара. Прецизни су били Бибарс Натхо, Марко Живковић, Немања Николић и Ђорђе Јовановић, док је Александар Јовановић одбранио два од четири пенала противничким фудбалерима.

Партизан наредни меч игра против ЦСКА из Москве (7. јул, 18.30), потом и Локомотиве из Москве (10. јул).

БОНУС ВИДЕО: ФРКА, АЛИ НЕ ВЕЛИКА: Мањи пожар у метро станици код које су окупљени српски навијачи у Минхену

ЕРДОГАН ЛУПИО ШАМАР НЕМЦИМА! Председник Турске их прозвао за прикривање нацизма после скандала фудбалера на ЕУРО 2024!

ЕРДОГАН "ЛУПИО ШАМАР" НЕМЦИМА! Председник Турске их прозвао за прикривање нацизма после скандала фудбалера на ЕУРО 2024!

Турска је прошла у четвртфинале Европског првенства у фудбалу головима неочекиваног јунака, а баш он, дефанзивац Мерих Демирал изазвао је велики скандал због ког се страсти не смирују ни трећи дан. Штавише, сад је реаговао и председник Турске, Реџеп Тајип Ердоган. И то нимало безазлено.

05. 07. 2024. у 19:08