ФРАНЦУСКА "ПРЕЖИВЕЛА" БЕЛГИЈУ! Драматичан крај дербија осмине финала ЕУРО 2024 (ФОТО/ВИДЕО)

Часлав Вуковић

01. 07. 2024. у 19:51 >> 17:38

ФРАНЦУСКА је пети учесник четвртфинала Европског првенства, пошто је победила Белгију у Диселдорфу са 1:0 и тако се придружила Немачкој, Швајцарској, Енглеској и Шпанији.

ФРАНЦУСКА ПРЕЖИВЕЛА БЕЛГИЈУ! Драматичан крај дербија осмине финала ЕУРО 2024 (ФОТО/ВИДЕО)

Много више се очекивало од дербија осмине финала. Нису одиграли квалитетан меч, посебно је мршаво било прво полувреме.

Имале су обе селекције неколико опасних напада, а најбољу прилику пропустио је Маркус Тирам који је у 34. минуту главом из добре позиције шутирао поред гола.

КЛИКНИ И УЗМИ 3000 БОНУС
ДОБРОДОШЛИЦЕ БЕЗ ДЕПОЗИТА

Други део меча почео је са неколико добрих покушаја Француза. Ипак, ударци Аурелијена Чуаменија, Тирама и Килијана Мбапеа нису завршили тамо где су они желели.

Изабраници Доменика Тедеска буквално ништа нису показали. У другом полувремену најозибиљнију прилику имали су Ромелу Лукаку и Кевин де Брујне, али њихове ударце је зауставио Мајк Мањан.

Ипак, можда и не треба да чуди да су "триколори" и "црвени ђаволи" одиграли један овакав меч, ако се зна да је на њихова три меча у групној фази виђено укупно три гола.

Када се чинило да ће ово бити други сусрет на ЕУРО 2024 који ће отићи у продужетке (први био дуел Енглеске и Словачке) појавио се Рандал Коло Муани и одлучио да пре додатних 30 минута одведе "триколоре" у четвртфинале.

Играо се 85. минут када је примио лопту од Канте, шутирао је из окрета и лопта је на путу ка голу закачила Јана Фертонгена, променила је правац и завршила у мрежи.

Белгијанци су тек тада одлучили да крену офанзивније ка голу ривала. Имали су неколико опасних напада, но пробелма Мањана није било.

Француска ће у четвртфиналу играти против бољег из дуела Португал - Словенија. Тај дуел игра се овог понедељка од 21 сат и можете га праити уживо на порталу "Новости".

Француска - Белгија 1:0 (0:0)

Стадион: "Меркур Шпил-Арена" (Диселдорф). Гледалаца: 46.810. Судија: Глен Ниберг (Шведска). Стрелац: Фертонген 85 аг (Француска).

Француска (4-3-1-2): Мањан - Кунде, Упамекано, Салиба, Ернандез - Канте, Чуамени, Рабио - Гризман - Тирам (од 62. Коло Муани), Мбапе.

Белгија (4-3-3): Кастелс - Кастањ (од 88. Де Кетеларе), Фас, Фертонген, Теат - Опенда (од 63. Мангала), Онана, Доку - Де Брујне, Лукаку, Караско (од 89. Лукебакио).

Друго полувреме: Француска - Белгија 1:0

90+3' - Крај утакмице!

90' - Утакмица је продужена за три минута.

85' - ФРАНЦУСКА ВОДИ! Резервиста Рандал Коло Муани доводи "триколоре" до предности. Канте је проиграо фудбалера ПСЖ-а, шутирао је из окрета, лопта је погодила Јана Фертонгена, променилаје правац и завршила у мрежи.

83' - Не прете Белгијанци много, али када запрете то буде опасно. Тукао је по лопти Де Брујне из даљине, но бацио се Мањан и успео је да заустави ударац једног од најбољих играча планете.

74' - Ударац је опробао и Салиба. Направио је добру позицију, шутирао је левом ного, ипак лопта је отишла далеко поред гола.

73' - Французи нападају, шутирају углавом из даљине, игра се пред голом "црвених ђавола", но никако не успевају да пробију бедем испред гола Кастелса.

72' - Ево коначно и опасног напада Белгије. Шутирао је искоса са леве стране Ромелу Лукаку, али добро је био постављен Мањан и одбранио је тај ударац.

61' - Севнула је контра Белгије после гршке Салибе. Де Брујне је избацио Караска, овај се спремао на шут, а онда је у последњем моменту уклизао Ернандез и избио је лопту у корнер.

56' - Кунде је опет послео добру лопту са десне стране, до ње је дошао Мбапе, али шутирао је веома траљаво, те до промене резултата није дошло.

54' - Коначно да запрети и Мбапе. Шутирао је из не баш идеалне позиције. Опасности по Кастелса није било пошто је лопта отишла високо преко гола.

51' - Други пут на утакмици главом прети Тирам. Као и у првој ситуацији и сада је шутирао ван оквира гола.

49' - Добро је шутирао Чуамени са неких 20 метара, али бацио се Кастелс и успео да одбије лопту ван терена. Ипак, након корнера није било опасности по гол "црвених ђавола".

46' - Почело је друго полувреме на утакмица и Диселдорфу.

Прво полувреме: Француска - Белгија 0:0

Мршаво прво полувреме одиграли су Француска и Белгија. У шутевима је било 8:2 (1:1 у оквир гола), посед лопте је 59-41% у корист "триколора". Три корнера је извео тим Дидијеа Дешана, а ривал ниједан.

45+2' - Завршено је прво полувреме!

45+1' - Одбијала се лопта у казненом простору Белгије, на крају је дошла до Чуаменија који је шутира из трка, али лопта је отишла високо преко гола Кастелса.

34' - Велика прилика за Француску. Кунде је послао центршут са десне стране, на лопту је натрчао Тирам, шутирао је главом и замало је био непрецизан.

27' - Добар напад Белгије. Шутирао је Јаник Караско, али добро је био постављен Тео Ернандез који је успео да изблокира ударац фудбалера Ал Шабаба.

25' - Изабраници Дидијеа Дешана се нису надали да ће у првих 25 минута добити три жута картона. Сада се у бележници Глена Ниберга нашао и Адријен Рабио и он неће играти у наредној утакмици уколико акутелни вицешампион света прође у четвртфинале.

24' - У међевремену жути картон добио је Антоан Гризман због оштрог старта над Џеремијем Докуом. Из слободног ударца је директно шутирао Кевин де Брујне и умало није савладао Мајка Мањана који је некако успео да заустави ударац играча Манчестер сити.

23' - Није се овакав дерби очекивао. "Црвени ђаволи" још увек нису шутнили ка голу ривала, а ни Французи не прете.

20' - Претежно се игра пред голом Коена Кастелса. "Триколори" покушавају кроз пас да направе вишак, али за сад то не успевају да ураде.

15' - Шутирао је Мбапе, лопта је погодила Онану и отишла ван терена. Ипак, судија није показао на ударац из угла, а коначен епилог био је жути картон за Аурелијена Чуаменија.

12' - Опасан напад Француза. Добро су комбиновали Гризман и Кунде. Фудбалер Барселоне је послао оштру лопту у казнени простор ривала, но ту није било никога од његових саиграча, па су Белгијанци отклонили опасност.

5' - За сада обе екипе опипавају пулс једна другој. Нема озбиљних прилика у самом уводу меча.

1' - Утакмица у Диселдорфу је почела!

17.30 - ОВО ЈЕ УЖАС: Капитен Француске открио шта га највише мучи у Немачкој

Састави:

Француска (4-3-1-2): Мањан - Кунде, Упамекано, Салиба, Ернандез - Канте, Чуамени, Рабио - Гризман - Тирам, Мбапе.

Белгија (4-3-3): Кастелс - Кастањ, Фас, Фертонген, Теат - Опенда, Онана, Доку - Де Брујне, Лукаку, Караско.

Уочи меча:

По многима је ово дерби осмине финала, иако ове репрезентације нису показале оно најбоље током групне фазе.

И једни и други су били други у својим групама и до сада су оствариле по једну победу на континенталном такмичењу.

Француска и Белгија одиграће први меч још од 2021. године када су "триколори" тријумфовали у полуфиналу Лиге нација са 3:2.

Подсетимо, победник овог сусрета у четвртфиналу ће играти са бољим из дуела Португал - Словенија.

До сада су пласман међу осам најбољих остварили Немачка, Швајцарска, Енглеска и Шпанија. У уторак су на програму мечеви Румунија - Холандија (18) и Аустрија - Турска (21).

БОНУС ВИДЕО: ТУЧА НАВИЈАЧА НА ЕУРО 2024: Албанци напали српске навијаче, али када се чуло "Јуриш!" - нису се добро провели

ПАРТИЗАН СЕ СПРЕМА ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: Црно-беле очекују озбиљне припремне утакмице на турниру у Москви

ПАРТИЗАН СЕ СПРЕМА ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: "Црно-беле" очекују озбиљне припремне утакмице на турниру у Москви

ФУДБАЛЕРИ Партизана су се запутили у Москву где ће покушати што боље да се припреме за предстојећу сезону, тамо ће учествовати у малом пријатељском турниру на којем ће имати озбиљне ривале у виду ЦСКА и Динама Москве.

03. 07. 2024. у 08:11

СКАНДАЛ НА ЕУРО 2024: Херој Турске урадио на терену оно што никако не сме! Ово је горе од албанског орла, УЕФА покренула хитну истрагу

СКАНДАЛ НА ЕУРО 2024: Херој Турске урадио на терену оно што никако не сме! Ово је горе од "албанског орла", УЕФА покренула хитну истрагу

Турска је прошла у четвртфинале Европског првенства у фудбалу головима неочекиваног јунака, а баш он, дефанзивац Мерих Демирал, изазвао је велики скандал.

03. 07. 2024. у 13:19