ПЕСНИКИЊА, есејиста, преводилац, професор Филолошког факултета у Београду и велики хуманитарац, Кајоко Јамасаки, давно је дошла из Јапана да у ондашњој Југославији усаврши знање: после студија славистике на Хокаидо универзитету, једногодишњег боравка у Сарајеву и Љубљани, 1981. стигла је у Београд и - остала.
ПАМТИМ дуго... чини ми се још од друге године живота. Памтим ратне године, од четрдесет и прве до четрдесет и пете и могла бих и о томе да причам бесконачно...
ЧУВЕНА капа - златара, у 19. веку била је симбол престижа. Имале су је само жене из богатих кућа, први пут су је стављале на главу на венчању, па се зато каже да је то капа удатих жена.
МИЛАН Мимо Врањеш (35) из Банатског Великог Села код Кикинде и Душанка Олушки (32) из Санада код Чоке, заволели су се на заједничком фолклорном концерту пре две и по године.
БЕОГРАД је испуњен домаћинском топлином, препун историјских знаменитости које спајају исток и запад. Невероватан град који има душу и заслужује да се посети поново.
ПАТИНА идиличног машинскиг млина из 19. века, на први утисак, када шкрипањем дрвеног степенила крочите у њега, магичном енергијом вас обузме и уљуљка у колевку прошлости, мирно, тихо и достојанствено.
Rade
10.01.2024. 21:20
Како је то само лепа и интересантна прича.
Sunčica
11.01.2024. 07:34
Vrlo neobična priča, zanimljiva. Postideh se što jedna Japanka zna više o pravoslavlju, manastirima i freskama od mene.