ДОК је студирала историју уметности на Универзитету у Окијами, Јапанка Саћи Шимада учила је и о византијској уметности и заволела српску средњовековну. Касније, на мастер-студијама, добила је стипендију од југословенске владе и три године провела у Београду. Од тада се ванредна професорка Женског универзитета "Ћисен" у Токију много пута враћала у Србију.
ТРОЈЕРУЧИЦА је најпознатија српска икона, која потиче из Сирије, где је припадала породици сиријског хришћанина познатог под монашким именом Јован Дамаскин.
Прослава титуле светског шампиона у фудбалу, свечаност поводом Дана Републике и пада Бастиље, само шетња и шопинг или, као ових дана, колективни дочек Нове године на отвореном – сви разлози су добри да се оде на чувена Јелисејска поља у Паризу.
ПУТОПИС "Путовање по словенским земљама" је у ствари извештај из обавештајне мисије пољског кнеза Александра Сапјехе по Далмацији, Босни и Херцеговини и Дубровнику 1804-1805. у коме се често помињу Срби, али никада под својим именом већ као Морлаци или "Грци" у значењу-православци. За научнике је и даље енигма зашто је Пољак који је помагао Први српски устанак избегавао да у својој књизи помене Србе.
КИКИНЂАНИН Норберт Буш (22) другачији је од свих повртара на северу Баната. Он не гледа у небо какво ће време бити и не боји се да ће поврће које узгаја потопити киша, потући град или спржити сунце.
Brateee
04.04.2023. 14:08
Svaka vam cast i hvala vam na svemu sto doprinosi nasoj Kulturi i Istoriji !!!!
Rade
04.04.2023. 16:35
Sve pohvale za predivan clanak. Treba da se zna da postoje ovakvi ljudi. Pozdrav.