ПОМАМА ЗА КУЋНИМ ТЕРЕТАНАМА: Како је пандемија променила навике потрошача у Србији

Е. Б. ТАЛИЈАН

02. 11. 2020. у 13:34

ОПРЕМА за кућни тренинг бележи драстичан скок тражње, јер се многи опредељују да се рекреацијом баве у свом дому због околности које диктира пандемија.

ПОМАМА ЗА КУЋНИМ ТЕРЕТАНАМА: Како је пандемија променила навике потрошача у Србији

Фото Depositphotos

Од половине марта куповина справа за вежбање, као што су тегови, струњаче, еластичне траке за вежбање, собни бицикли, траке за трчање, повећана је за више од 20 одсто у односу на исти период лане.

Ово у разговору, за "Новости", истиче Јелена Ивановић, шеф маркетинга у једном од највећих ланаца спортске опреме у Србији. Она додаје да је продаја горњих и доњих делова тренерки почела полако да расте након укидања ванредног стања, а од августа продаја бележи и значајнији скок од 15 процената. Интересовање потрошача за патике увек је било велико и ниво куповине је остао непремењен.

- Највећи пораст тражње забележен је код опреме и справа за тренирање - каже Ивановићева. - Разлог за то је што су се многи определили да се рекреативним спортским активностим баве код својих кућа, придржавајући се тако препорука надлежних инситутиција за јавно здравље. Пандемија је утицала на промену потреба потрошача.

ШИРОМ СВЕТА ИСТИ ТРЕНД

ШИРОМ света повећана је продаја опреме за вежбање, а локалне агенције за истраживање у појединим земљама наводе вртоглави пораст потражње за овим производима. Недавно је у Великој Британији објављено да је за четири месеца скочила куповина справа за кућни тренинг за невероватних 5.800 одсто, након што су хиљаде Енглеза отказале чланство у теретанама после њиховог поновног отварања. Производи из ове категорије, показују подаци, били су најпопуларнији на онлајн продаји.

Према њеним речима, нове околности, као што су увођење рада од куће, допринеле су да све више купаца усваја нове навике одевања, па је веће интересовање за дуксевима и тренеркама. Занимљиво је, како наводи, да је колапс туристичке сезоне смањио потребу потрошача за летњим програмом, па је за око 15 процената "пала" продаја купаћих костима, папуча и сличних артикала. Настављен је тренд да се грађани све више одлучују да производе купују онлајн.

- Забележили смо пораст продаје путем интернета од близу 50 одсто у свим категоријама спортске одеће и обуће - истиче наша саговорница. - Потрошачи су се врло брзо прилагодили новонасталим околностима и све више купују онлајн.

Ивановићева каже и да су се због пандемије суоачавали са многим тешкоћама у пословању, посебно приликом набавке робе, јер фабрике у Кини једно време нису радиле. Због затворених граница и безбедносних провера и мера, како наводи, транспорт робе траје дуже и дешава се да испорука робе касни.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Коментари (0)

НИКОЛА ЈОКИЋ ИГРА НАЈБОЉУ СЕЗОНУ У НБА: Ове бројке доказују да је бољи чак и од Мајкла Џордана (ФОТО)