КОП СКУПЉИ ОД МАЛДИВА: Зимовање на једној од најлепших планина у Србији папреније од егзотике
ЗА седмодневно зимовање на Копаонику, у неком од централних, луксузних, хотела, треба издвојити и више око 1.500 евра по особи!
Ноћење у двокреветним собама, у појединим хотелима, иде и до 300 евра, по човеку, и укључује услугу доручка. Исто толико кошта и скијање у хотелима широм Аустрије или Француске. С тим што Копаоник, бар када је реч о скијашком ужитку, има 50 километара стаза, од тога неких 18 су за нордијско скијање. Рецимо Ски-центар Бад Клајнкирхајм има 103, а чувене Три долине у Француској више од 600 километара уређених стаза.
Скијање на Копаонику постало је папреније и од одласка у Мексико или одмора на Малдивима, Сејшелима или у Занзибару. Тако, десетодневни одмор на Сејшелима, у јануару, заједно са авио-превозом и смештајем, по особи, кошта око 1.200 евра. У Занзибар се може ићи за неких 950 евра, исти аранжман превоз и смештај, а за Мексико треба издвојити око 1.300 евра. Одмор на Малдивима стаје око 980 евра.
Да је једна од најлепших српских планина превазаишла љубитеље скијаша и привукла оне који желе да буду "виђени" важи већ годинама. Стручњаци упозоравају да Копаоник има једну блиставу будућност да постане нови Златибор, бар када је реч о грађевинском уништавању. Нарочито ако се узме у обзир да је одавно превазиђен број смештаја и капацитета које може да поднесе скијалиште.
- Ски-центар Копаоник је најбоље скијалиште у региону, али је мало непријатна ситуација када знате да једна планина има 25.000 кревета, а жице имају капацитет од 8.000 скијаша - испричали су нам људи који се баве организацијом путовања љубитеља скијаша.
- Сада сви користе ковид-ситуацију, јер не може много да се путује и није у реду да буде тако скупо.
Све је то тржиште, сматрају стручњаци који се баве туризмом. Копаоник одавно није скијалиште за просечног грађанина Србије. Како кажу, ако неко жели и може да плати смештај у самом центру, не треба много расправљати о цени. Локали су пуни, скијаши имају најскупљу опрему, слабо коришћену и пободену око кафића, па им не смета што су гужве на централним жичарама и чека се више од пола сата, да би се спустили за десетак минута.
- Последњих 10 година идем са породицом у Италију и Аустрију на скијање и сигурно да ту традицију нећемо мењати - рекла нам је Данијела М. из Београда.
- Цене су малтене ниже него на Копаонику, уређеност и организација скијалишта неупоредиво боља.
АПАРТМАНИ
ЈЕФТИНИЈЕГ смештаја на Копаонику има, и то су углавном апартмани и собе којих је све мање. Постоји и хотел на стази, који још одолева новим трендовима и држи врло пристојну цену.
Препоручујемо
СНЕГ ПРЕКРИО КОПАОНИК: Српска планина под белим покривачем, наставља да веје (ВИДЕО)
09. 10. 2021. у 09:26
БЕТОНИРАЊЕ ПРИРОДЕ: Уместо да брину о планини, “Скијалишта” стимулишу дивље неимаре
16. 06. 2021. у 10:51
"СРАМ ТЕ БИЛО, ОАФЕ ШИЦЕ" Маск жестоко одговорио Шолцу због онога што је рекао у Давосу
АМЕРИЧКИ милијардер Илон Маск поручио је немачком канцелару Олафу Шолцу да треба да га буде срамота назвавши га "Оафом Шицом".
22. 01. 2025. у 08:22
"НЕМА ВИШЕ МИРА" Немачки генерал дао алармантну изјаву о рату са Русијом
ВИШЕ нема мира између Русије и Немачке, рекао је генерал Бундесвера Андре Бодеман у интервјуу за БР24, преноси РИА Новости.
20. 01. 2025. у 12:50
"ИЗБОМБАРДОВАЛИ СМО СРБЕ САМО ТАКО": Певач служио на КиМ 1999. - јавност у неверици због његове изјаве (ВИДЕО)
ПЕВАЧ Џејмс Блант, који се прославио дебитантским албумом "Back to Bedlam", служио је у Кфору 1999. године, за време и непосредно након бомбардовања.
27. 01. 2025. у 12:07
Коментари (3)