КОЛИКО професори, макар и у пензији, могу да буду значајни не само за универзитет, већ и за цело друштво и државу, најбоље илуструје случај професора математике са Машинског факултета Стојана Раденовића, који је годинама био на листи 100 најцитиранијих математичара света.
@Mirko - Evi prilika "Ideje". Dva puta potpisujete peticije za produženje roka". Nikada duži rok, od 11.2.-7.10., to je ogledalo stanja u nauci.Dok vi sedite kuci i primate za nerad velike pare, dotle lekari rade danonocno i ne traže odlaganje rokova za davanje terapije pacijentima. Svaka cast pojedincima koji su doprineli u ovoj situaciji.
Nije problem produžetak, iskustvo, dalji rad, problem je što se ti isti profesori pitaju za sve kao i kada su redovno radili. Više ne mogu reći kada mladi da dobiju priliku, jer ti mladi čekajući da stariji odu postaju i oni matori. Vrlo često su ti matori profesori bezkompromisni, ne slušaju "mlade" i rukovode sve do poslednjeg dana na poslu. Ja sam za to da profesori posle 60. godine ne mogu da vrše nikakve funkcije u okviru fakulteta, a ne sa rukovodećih finkcija da odlaze u penzije, zna se šta im je cilj onda zadnjih par godina vladavine.
@Petar - "Tako mnogi koji su radni vek poklonili nauci, studentima i fakultetu zavise od pojedinačnih raspoloženja, sujeta, interesa itd."
Isto kao što mnogim asistentima i docentima, karijera i napredovanje često zavise od raspoloženja, sujete i interesa redovnih profesora, sve do njihovog odlaska u penziju.
НАКОН смрти младе ауторке, докторанта српске књижевности и језика, Емилије Поповић, њен родни град Лозница завијен је у црно. Броја родбина и пријатељи опраштају се од ове дивне девојке на друштвеним мрежама.
КАНЦЕЛАРИЈА за ИТ и еУправу, уз претходну позитивну оцену усаглашености од Министарства информисања и телекомуникација, увела је нову услугу - е-Печат у клауду.
ДА ЛИ је погибија принцезе Дајане у саобраћајном удесу 1997. била последица дубоке завере мрачних обавештајних служби или злосрећног невезивања појаса? Да ли је 11. септембар подла завера Мосада и ЦИА или заиста дело Осаме бин Ладена и Ал Каиде?
У свету кафе, квалитет није само реч, то је уметност која се ствара кроз пажљив процес припреме, од тренутка узгоја њених зрна па до гутљаја из омиљене шољице.
Коментари (5)