ЕПС-у одобрено поскупљење струје

31. 08. 2017. у 20:20

Савет Агенције за енергетику Србије одобрио је захтев ЕПС-а да струја од 1. октобра за домаћинства и мале купце поскупи у просеку за два одсто

ЕПС-у одобрено поскупљење струје

фото З.Јовановић

САВЕТ Агенције за енергетику Србије одобрио је захтев ЕПС-а да струја од 1. октобра за домаћинства и мале купце поскупи у просеку за два одсто.

Министарству рударства и енергетике, ЕПС је захтев за поскупљење струје упутио после анализе са експертским тимом Светске банке, а у складу са планом финансијске консолидације.

Процењено је да ће се поскупљење струје од два одсто на просечног потрошача одразити увећањем месечног рачуна у износу од 68 динара.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Коментари (4)

Jedаn od Vukovа

31.08.2017. 21:06

Није никакав савет већ ММФ. А ми смо окупирани, само то не говоре..

Doki

31.08.2017. 22:41

Da namiire onih 5 miliona eura što uzima svake godine Rumunija sa Đerdapa. Ništa čudno svak se bori za svoju zemlju i svoju naciju a naši vlastodršci samo za svoj džep pa će onda povećati još plate u EPSU jer im je mali prosek od 80.000 dinara.

sasa

01.09.2017. 21:06

@Doki - Doki zvanican prosek im je 115000 dinara,toliko im obracunavaju kada uzimaju otpremnine.Godine staza puta prosecna plata pa iznos bude i do 30000 evra.Pitajte ako ne verujete

sasa

01.09.2017. 21:02

vratite nam cenu struje,plate,penzije na nivo od 2012 tj pre dolaska ovih strucnjaka.Samo tako mozemo osetiti boljitak