POTRESNE REČI BOJANINE MAJKE: Umrla je u očevom zagrljaju
POLAGANjEM venaca na spomenike sa imenima stradalih danas je u Kuršumliji i Prokuplju obeleženo sećanje na žrtve NATO agresije na našu zemlju dok će se centralna manifestacija održati večeras u Prokuplju, na Trgu Topličkih junaka, sa početkom u 20 sati.

foto d.Z.
Manifestaciji će kako je najavljeno prisustvovati predsednik Srbije Aleksandar Vučić, predsednik Republike Srpske Milorad Dodik, ministri u Vladi Republike Srbije, narodni poslanici, predstavnici Grada Prokuplja i topličkih opština.
Inače, NATO bombardovanje tadašnje SRJ počelo je 24. marta 1999. godine u 19.55 sati, a prve rakete pale su na kasarnu u Prokuplju kada je stradao vojnik Boban Nedeljković, prva žrtva NATO agresije na našu zemlju. Iste večeri, krstareće rakete pogodile su podzemni bunker u kasarni „Borovnjak“ u Kuršumliji kada je poginulo 11 vojnika uglavnom oficira dok je više desetina njih ranjeno. Inače, bombardovanje je trajalo 78 dana, do 10. juna 1999. godine, dok je te godine na Uskrs NATO avijacija zasula kasetnim bombama selo Merdare na samoj administrativnoj linici između kuršumlijske i opštine Podujevo kada je na kućnom pragu stradao Božina (29)Tošović sa jedanaestogodišnjom kćerkicom Bojanom koja mu je poginula u naručju.
- Kada su bombe zasule selo, negde posle ponoći krenuli smo da bežimo u podrum. Božina je uzeo kćerkicu u naručje i flašicu sa mlekom a ja sam pošla za njima. Bomba nas je zatekla na pragu.Grede i sav građevinski materijal pao je po nama a ja sam se osvestila tek pred zoru kada su moji roditelji i brat posle više sati uspeli da nas izvuku ispred ruševina.Na žalost za Božinu i moju kćerkicu nije bilo pomoći dok su od mene u prvi mah skrivali da su ubijeni – priča Marija za naš list koja je dva meseca kasnije dobila kćerku Anđelku.
Kaže da su te noći NATO bombe razorile Merdare ali i njenu dušu.

BEGUNAC IZ ZATVORA UHVAĆEN POSLE 40 GODINA: Odala ga jedna informacija (FOTO)
MUŠKARAC koji je pobegao iz zatvora u Portoriku pre skoro 40 godina uhapšen je u Floridi, saopštila je policija okruga Li.
09. 03. 2025. u 16:04

VUČIĆ OTKRIO VEZE USAID-A I CRTE: Organizacija "Da smradovi odu" dobijala 190.000 evra, biće još mnogo iznenađenja narednih dana
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić obišao je u Kovinu završne radove na gradskom kupalištu ''Šljunkara'' i tom prilikom otkrio da je organizacija USAID plaćala 190 hiljada evra preko CRTE organizaciji koja se zove "Da smradovi odu".
09. 03. 2025. u 11:56 >> 13:15

IZAŠAO SEVERININ "FILM", ARSEN POSLAO ŠKAKLjIVU PONUDU: "Koleginice, čuo sam da imate neki film... Mogu ja muziku da vam uradim?"
PEVAČICA Severina Vučković je tokom karijere prošla kroz mnoge uspone i padove, a i danas se prepričava njena anegdota sa legendarnim kantautorom Arsenom Dedićem.
09. 03. 2025. u 18:32
Komentari (0)