Kim sa Seulom neće pregovore
16. 08. 2019. u 10:21
Severna Koreja opet ispalila projektile

Kim posmatra ispaljivanje raketa / Foto AP
U saopštenju Generalštaba Vojske Južne Koreje navodi se da su neidentifikovani projektili ispaljeni nakon osam sati ujutru po lokalnom vremenu i da su leteli oko 230 kilometara, do visine od 30 kilometara.
Rojters primećuje da su projektili ispaljeni ubrzo nakon što je Pjongjang opisao južnokorejskog predsednika Mun Džae Ina kao "bestidnog" i poručio da je završeno sa pregovorima između dve Koreje.
PROČITAJTE JOŠ - Južna Koreja: Severna Koreja je ispalila projektile
Razlog i povod su zajedničke vojne vežbe Južne Koreje i SAD koje se održavaju od prošle nedelje. Te manevre, Pjongjang naziva "probom za rat".
Vlasti u Seulu tvrde da jednostrani prekid pregovora koji nameće Severna Koreja nije u skladu sa nedavnim međukorejskim sporazumima.
- Razgovori dveju Koreja su jedini način da se realizuje međukorejska zajednička deklaracija. To je naš nepromenjeni stav i tražimo od Severne Koreje da pozitivno odgovori na njega - istakao je Kim Eunhan iz južnokorejskog Ministarstva za ujedinjenje dve Koreje.