TRAMP SE OGLASIO O SRBIJI: Stiže novi ambasador
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp objavio je da će imenovati Marka Brnovića, bivšeg državnog tužioca Arizone, za novog ambasadora u Beogradu.
Foto: Printskrin
- Sa zadovoljstvom mogu da saopštim da će Mark Brnovič biti naš sledeći ambasador Sjedinjenih Država u Srbiji. Mark je ponosni veteran Nacionalne garde vojske, a ranije je bio državni tužilac Arizone. Kao sin izbeglica koji su pobegli od komunizma, Mark će biti snažan zagovornik slobode i uvek će Ameriku stavljati na prvo mesto. Čestitke, Mark! - poručio je predsednik SAD.
Mark Brnović će na mestu ambasadora zameniti Kristofera Hila koji je bio američki ambasador do januara ove godine.
Preporučujemo
JEZIVE PRETNjE DONALDA TRAMPA: Američki predsednik najavljuje "loše, loše stvari"
28. 03. 2025. u 19:56
EVROPSKA UNIJA PRIPREMA USTUPKE TRAMPU: Brisel bi da ublaži posledice carina
28. 03. 2025. u 17:39
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
MAĐAR IZAŠAO NA BALKON DA POZDRAVI NAROD: Doživeo veliki šok i neprijatnost (VIDEO)
AKTUELNI premijer Mađarske Peter Mađar, doživeo je veliku neprijatnost prilikom obraćanja građanstvu.
07. 06. 2026. u 12:19
"AKO KORISTIŠ MEGAFON, ONDA TO NEMOJ NAZIVATI PISMOM" Peskov oštro o Zelenskom: Da je zaista želeo da ga preda Putinu, mogao je to da učini
DA je Vladimir Zelenski zaista želeo da preda pismo ruskom predsedniku Vladimiru Putinu, mogao je to jednostavno da učini, bez javnog objavljivanja, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
07. 06. 2026. u 13:37
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (1)