BEZBEDNOST NA INTERNETU: Edukativno predavanje u Paraćinu
EDUKATORKA Nacionalnog kontakt centra za bezbednost na internetu održala je edukativno predavanje učenicima petog i šestog razreda OŠ „Radoje Domanović“ u Paraćinu i njihovim roditeljima u prostorijama škole.

Foto: Fejsbuk/OŠ "Radoje Domanović"
Svrha predavanja bilo je upoznavanje dece i odraslih sa mogućim opasnostima na internetu sa kojima se deca mogu susresti, a sve u cilju podizanja svesti o potrebnoj sigurnosti i zaštiti na mreži.
Predavač je bila Emina Beković iz Ministarstva informisanja i telekomunikacije, koja je podelila korisne informacije i roditeljima dala savete kako da maksimalno zaštite decu od svih negativnih posledica interneta, kojih mladi najčešće nisu ni svesni.
Prema dostupnim podacima, takozvano digitalno nasilje doživelo je više od 60 odsto srednjoškolaca i svaki drugi osnovac. Na predavanju je zato roditeljima savetovano da prate onlajn aktivnosti svoje dece, ali bez narušavanja njihove privatnosti koliko god je to moguće.

TRAMP OTKRIO UZROK SUKOBA U UKRAJINI: "To je verovatno ono što je započelo rat"
PITANjE članstva Ukrajine u NATO-u postalo je uzrok sukoba, rekao je američki predsednik Donald Tramp novinarima u Beloj kući.
01. 04. 2025. u 07:35

AMERIKA SPREMA VELIKI UDAR: Bombarderi "ubice" ciljaju nuklearne elektrane u Iranu (FOTO)
Sjedinjene Države su rasporedile stelt bombardere B-2 Spirit u vojnu bazu Dijego Garsija u Indijskom okeanu, potez koji bi navodno mogao biti povezan sa pripremama za potencijalni napad na iransku nuklearnu infrastrukturu.
29. 03. 2025. u 19:25

TEŠKI TRENUCI: Otkriven uzrok smrti Željka Rutovića
JEDAN je od retkih učesnika filma "Vidimo se u čitulji" koji su preživeli, preminuo je u Italiji.
31. 03. 2025. u 12:59
Komentari (0)