POTPISAN SPORAZUM: Kikinda i Novi Bečej će ubuduće sarađivati u oblasti zoohigijene
GRAD Kikinda i opština Novi Bečej ubuduće će čvrsto sarađivati u oblasti zoohigijene, tako što će ova služba JP “Kikinda” usluge pružati i u novobečejskoj opštini.

Foto: Rada Šegrt
Sporazum o saradnju u četvrtak su potpisali gradonačelnik Kikinde Nikola Lukač i predsednik opštine Novi Bečej Saša Maksimović. Saradnja nije vremenski ograničena, a Maksimović kaže da se na ovaj način rešava važan komunalni problem u Novom Bečeju. Posao JP “Kikinda” plaćaće po fakturi, a do sada je to iznosilo od pet do 10 miliona dinara godišnje.
- JP “Kikinda” dobilo je novo tržište, a za nas je važno da ćemo imati usluge hvatanja i zbrinjavanja napuštenih pasa i mačaka, uklanjanje leševa sa javnih površina, sterilizaciju i druge poslove i to uz određeni popust. Pri tome je preskočen deo administracije oko javnih nabavki. Naše komunalno preduzeće ima prihvatilište, ali nije u mogućnosti da izgradi azil – rekao je Maksimović.
Gradonačelnik Kikinde Nikola Lukač najavio je da je isti način saradnje moguć i sa drugim opštinama u okruženju, sa Novom Crnjom, Čokom, Sentom, Novim Kneževcem i Adom.
- Dobro je da se usluga našeg javnog preduzeća širi u drugim sredinama, a to znači da će naša služba biti unapređena. Kupiće se nova vozila, oprema i zaposliti novi radnici. Zajedničkim ulaganjem pružaćemo kvalitetniju uslugu – rekao je Lukač, ali nije precizirao šta će se kupiti i koliko novih radnika će biti angažovano.
Lukač je rekao da lokalne samouprave treba da budu jedna drugoj podrška, da sarađuju u više oblasti i zajednički rade projekte .
Preporučujemo

PREMINUO ZDRAVKO LjILjAK: Bio je partizanski borac, bombaš iz Drugog svetskog rata
01. 09. 2021. u 10:04

AMERIČKI VOJNICI PRONAĐENI MRTVI NA GRANICI SA BELORUSIJOM: Nestali tokom vežbe, uzbuna u NATO
ČETIRI američka vojnika koja su nestala tokom NATO vežbi u Litvaniji su poginula, javio je portal LRT (Litvanska radio-televizija), pozivajući se na izvore.
26. 03. 2025. u 17:16

RODITELjI POGINULE DECE FORMIRALI ŽIVI ŠTIT: Ne dozvoljavaju da se tela odnesu na obdukciju
RODITELjI koji su u požaru izgubili svoju decu u diskoteci "Puls" u Kočanima ne dozvoljavaju da se tela nastradalih odnesu na dodatnu obdukciju u Skoplje, tražeći da im se odmah predaju kako bi pripremili sahrane, javlja Plusinfo.
16. 03. 2025. u 19:40

UMRO ROĐENI BRAT VIKI MILjKOVIĆ: Bolest ga odnela u 47. godini, tragedija u porodici pevačice
NAKON kraće bolesti preminuo je rođeni brat Viki Miljković Vladica Miljković u 47. godini.
28. 03. 2025. u 11:35
Komentari (0)