ČUVAJ SE, SVETE! Novak Đoković i Hamad Međedović obezbedili da Srbija bude u eliti Dejvis kupa!

Дарко Николић
Darko Nikolić

15. 09. 2024. u 15:25

Teniska reprezentacija Srbije obezbedila je nadmetanje u svetskoj eliti 2025!

ЧУВАЈ СЕ, СВЕТЕ! Новак Ђоковић и Хамад Међедовић обезбедили да Србија буде у елити Дејвис купа!

FOTO: M. Vukadinović

Novak Đoković i Hamad Međedović su trijumfom u dublu nad rivalima iz Grčke, a sa druge strane mreže bili su Aristotelis Tanos i Petros Cicipas, doneli konačnih 3:0 u korist Srbije, nenadoknadive za rivale pred preostala dva meča u pojedinačnoj konkurenciji.

Nole i Hamad su suparnike savladali sa 6:3, 3:6, 6:3.

* SPECIJALNA PONUDA – KLIKNI I ODMAH PREUZMI 6.000 RSD *

Delovalo je, posle izvrsnog uvodnog seta, da bi ova priča mogla da se završi već posle dve deonice, ali su Grci u narednoj dodali gas i izborili se onu treću, odlučujuću.

U njoj su viđeni prilično dramatični sportski momenti.

* SPECIJALNA PONUDA – KLIKNI I ODMAH PREUZMI 6.000 RSD *

Tanos i Cicipas su u četvrtom gemu spasili četiri brejk lopte, u šestom tri u nizu posle 0:40, ali - u osmom nisu imali snage.

Tada su Srbi napravili brejk, a onda Hamadovim servisima izvojevali pobedu.

Ovim trijumfom definitivno je postalo jasno da se Srbija vraća u Svetsku grupu Dejvis kupa, u kojoj će učestvovati naredne, 2025. godine.

Ako vas zanima Novak Đoković, a i sve ostalo vezano za tenis, pratite vesti o tome na sportskim stranicama portala "Novosti".

Na sasvim ste dobrom mestu.

Bonus video: Kakva muzika! Evo uz koju melodiju su Đoković i Međedović izašli na megdan protiv Grka

 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
SPEKTAKL U MADRIDU: Real ima prednost iz prvog duela, ali Atletiko se neće predati bez lavovske borbe pred 70 000 vernih jorgandžija

SPEKTAKL U MADRIDU: Real ima prednost iz prvog duela, ali Atletiko se neće predati bez lavovske borbe pred 70 000 vernih "jorgandžija"

U revanš utakmici osmine finala Lige šampiona gledaćemo četvrti ovosezonski "Madridski derbi" kada od 21.00 na "Metropolitanu" koplja budu ukrstili Atletiko i Real Madrid. Blagu prednost ima "kraljevski klub" koji je slavio s 2:1 na "Bernabeu", ali Atletiko je oran da ga konačno izbaci u najjačem evropskom takmičenju i sigurno je da nas očekuje 90, a možda čak i 120 minuta vrhunskog fudbala.

12. 03. 2025. u 11:27 >> 11:27

Komentari (1)

UBIJEN TIMUR AMIROV: Trener poginuo u Ukrajini pola godine nakon što mu je tamo rođeni brat izgubio život