TRENUTAK KOJI JE SVIMA PROMAKAO: Đoković ušao u sukob sa sudijom (FOTO)

02. 06. 2024. u 09:36 >> 09:38

Srpski teniser, Novak Đoković uspeo je da posle velike drame savlada Lorenca Musetija u trećem kolu Rolan Garosa.

ТРЕНУТАК КОЈИ ЈЕ СВИМА ПРОМАКАО: Ђоковић ушао у сукоб са судијом (ФОТО)

Srpski teniser je u istorijskom meču koji je ušao u anale Rolan Garosa kao najkasnije završen susret pošto je igran do 3.08 posle ponoći pobedio u borbi koja je trajala pet setova. On je ujedno izjednačio i rekord Rodžera Federera po broju pobeda na grend slem turnirima pošto mu je obo bio 369. trijumf na jednom od četiri najveća turnira.

Meč su obeležile i emocije pod visokim naponom, a Đoković je u jednom trenutku imao i veliku raspravu sa sudijom.

Srpski teniser je u petom setu pri prednosti od 4:0 kada je već slomio rivala trebalo da krene u sovj servis gem.

Sudija Nur je opomenuo Novaka da počne gem što je u prvom trenutku izazvalo reakciju Đokovića i Musetija koji su se našalili, da bi potom usledila burna rasprava srpskog tenisera sa glavnim sudijom.

U duelu koji je trajao preko četiri sata i koji je duboka zagazio posle ponoći, nije bilo razloga za ovakvu rekaciju sudije pogotovo što se šalio sa rivalom. Potreba da se trenira strogoća u ovakvim momentima je zaista bila potpuno pogrešna, pa je Đoković prišao i ušao u raspravu sa sudijom.

Nije ga to ipak poremetilo pa je sa 6:0 dobio peti set i plasirao se u osminu finala.

BONUS VIDEO "ĐOKOVIĆ MOŽE DA IGRA JOŠ 2-3 GODINE": Goran Ivanišević o Novaku i budućim planovima

ORLOVI LETE KA PRVOJ EVROPSKOJ POBEDI Srbija protiv Slovenije u nastavku Eura

24 godine nakon istorijskog okršaja na Euru 2000. godine u Belgiji i Holandiji, Srbija i Slovenija se od 15 časova sastaju u 2. kolu grupe C Evropskog prvenstva. Slovenija je tada šokirala SR Jugoslaviju i povela sa 3:0, ali su Plavi uspeli da ostvare jedan od najluđih povrataka u istoriji Evropskih prvenstava izjednačivši rezultat na 3:3 za samo 6 minuta.

20. 06. 2024. u 10:00