ODLUČUJUĆI MEČ ZA EVROLIGU: Obradović je "kralj finala", ali i Radonjić dobro zna kako do trofeja
TRENER košarkaša Partizana, Željko Obradović, je nastupio u više eliminacionih utakmica nego što su neki od njegovih igrača odigrali zvaničnih mečeva u svojim profesionalnim karijerama.

Foto: Nebojsa Parausic
Obradović će večeras od 20 časova predvoditi ekipu u još jednom važnom finalu protiv najvećeg rivala, Crvene zvezde, i to u utakmici koja direktno vodi u Evroligu sledeće sezone.
Najtrofejniji evropski trener je karijeri dugoj 30 godina igrao u 64 finala, uključujući reprezentaciju, Evroligu, domaća prvenstva, kupove ili superkupove. Obradović je pehar podigao 44 puta, što je predstavlja uspešnost od 68,75 odsto.
Finalna serija ABA lige
C. zvezda - Partizan 90:76
C. zvezda - Partizan 85:81
Partizan - C. zvezda 70:67
Partizan - C. zvezda 112:84
C. zvezda - Partizan 20.00
Sa druge strane, strateg na klupi Zvezde, Dejan Radonjić takođe ima impresivan skor. On je na klupi beogradskih crveno-belih izgubio samo dva finala u ABA ligi i to u svoje prve dve sezone.
Nakon toga odigrao je još četiri finala i u svkom uzeo titulu. Tri vezana trofeja je podigao 2015, 2016, i 2017. posle čega je napustio Zvezdu, pa joj je prethodne sezone, po povratku u klub, opet doneo pehar.
Podsetimo, upravo je crnogorski stručnjak umanjio učinak Željka Obradovića u eliminacionim utakmicama, pobedivši ga ove sezone u Kupu Srbije.
Posle četiri utakmice sjajnih poteza, neizvesnih završnica, preokreta, ali i brojnih incidenata, kritika na suđenje i uzavrele atmosfere, došlo je do samog vrhunca.
Više nema mogućnost za ispravku, samo 40 minuta košarke nas deli od toga ko će biti novi šampion Jadranske lige i predstavnik Srbije u najelitnijem evropskom košarkaškom takmičenju sledeće sezone.
Hala „Aleksandar Nikolić” biće otvorena već od 17 časova, a kontrole na ulazima biće veoma rigorozna, najavljuju iz Zvezde.
Utakmicu će suditi Saša Pukl, Tomislav Hordov i Miloš Koljenšić.
BONUS VIDEO: Krcat Pionir pred početak drugog finalnog derbija ABA lige
Preporučujemo

REPREZENTACIJA IZNAD SVEGA: Luka Dončić će igrati na kvalifikacijama za Sloveniju (FOTO)
06. 06. 2022. u 15:36

VRATIO SE JOKIĆ, I TO KAKO! "Džoker" nastavlja da beleži tripl-dablove kao da povrede nije ni bilo
NAKON što je par mečeva propustio zbog povrede, Nikola Jokić se dominantno vratio na teren zabeleživši tripl-dabl protiv Milvoki baksa, a novo dominantno izdanje srpskog asa očekujemo na večerašnjem susretu Denvera i Jute ("Bol arena", 2.00).
28. 03. 2025. u 14:37 >> 14:37

RUSIJA NA NOGAMA! Zbog onoga što se sprema u Beogradu Rusi netremice gledaju ka Srbiji
Rusija je, otkako je počeo rat u Ukrajini, ili "specijalna vojna operacija" kako to zove Ruska Federacija, u sportskom smislu bila sklonjena sa međunarodne scene, osim nekoliko izuzetaka. Ali najnovije vesti su potpuno drugačije.
27. 03. 2025. u 12:40

MILICA BEZ POSLA: Tragačica dobila otkaz, završila na Birou za zapošljavanje - kao tehnološki višak! Od tada nije našla novi
JOKANOVIĆEVA se nalazi na Birou za zapošljavanje, a ovu temu javno je pokrenula voditeljka RTS-a Tanja Peternek Aleksić.
28. 03. 2025. u 15:24
Komentari (0)