"NADAM SE DA ĆU USTATI DA APLAUDIRAM": Pep Gvardiola o budućnosti Lionela Mesija
DUGO se već priča gde će Lionel Mesi nastaviti karijeru. Stalno se pojavljuju različite informacije, od toga da se vraća u Barselonu, pa do toga da odlazi u Saudijsku Arabiju.
FOTO: AP/Tanjug
O budućnosti Argentinca govorio je i njegov bivši trener Pep Gvardiola koji je ubeđen da će se jedan od najboljih fudbalera svih vremena vratiti na "Kamp Nou".
On je najpre biranim rečima govorio o Mesiju sa kojim je radio od 2008. do 2012. godine i sa kojim je osvojio po dve titule u Primeri i Ligi šampiona.
- Barsa je u poslednjih 12 godina imala pravi "bum" do kog ne bi došlo bez Lea. Ne pričam tu o statistici, brojkama i sličnim stvarima, već o njegovom uticaju na igru, lepoti, efikasnosti, ma o svemu - rekao je Gvardiola.
Šef stručnog štaba Mančester sitija veruje da će Leo opet obući dres katalonskog giganta.
- Nisam mislio da će se stvari završiti na način na koji su se završile. Uveren sam da predsednik kluba Đoan Laporta voli Mesija i od kada je otišao stalno ponavlja da Leo zaslužuje bolji oproštaj posle svega što je učinio. Pomogao je Barseloni mnogo, otišao je samo zbog teške finansijske situacije i razloga o kojima ne želim da pričam. Nadam se da će doći dan kada ću moći sa svog mesta na stadionu da ustanem i aplaudiram i da pružim Mesiju oproštaj kakav dolikuje. Znam da će Laporta i Leo pokušati i da zaslužju da osete svu tu ljubav, poštovanje i zahvalnost koju navijači imaju za njega - zaključio je španski stručnjak.
Mesi je ove sezone u Ligi 1 za PSŽ odigrao 28 utakmica, postigao je 15 golova i zabeležeio isto toliko asistencija.
BONUS VIDEO: DULjAJ: Gol smo postigli na vreme
Preporučujemo
NIKOLA JOKIĆ JE SILA, DENVER SENZACIJA: Srbin oborio još jedan rekord, Nagetsi u finalu
12. 05. 2023. u 06:35
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ANĆELOTI I BRAZIL U PROBLEMU: Nejmar zbog povrede i dalje van terena i trenažnog procesa
NA stadionu Hantington Bank Fild u Ohaju, Brazil i Egipat igraju prijateljski meč u sklopu poslednjih priprema za Svetsko prvenstvo.
06. 06. 2026. u 07:00
CEO IZRAEL U ŠOKU: Ne može da veruje šta se dešava u Tirani! (VIDEO)
Svetsko prvenstvo u fudbalu "samo što nije", a najnovije vesti - prilično su burne.
06. 06. 2026. u 12:41
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)