POSLE ČETVRTFINALA KUPA SRBIJE SVE POZNATO OKO EVROPSKIH VIZA: Kvintet po tabeli ide na međunarodnu scenu
SRBIJA će u novoj evropskoj sezoni imati pet predstavnika i svi oni će stići na međunarodnu scenu po redosledu sa tabele Superlige. Preciznije, prvih pet klubova sa vrha našeg elitnog ranga su overili evropsku vizu, a za sve osim šampiona Crvene zvezde uticaj na status u takmičenjima pod okriljem UEFA imaće završnica u Kupu Srbije.
FOTO: M. Vukadinović
Da podsetimo, zahvaljujući uspesima večitih rivala prethodnih godina u Evropi našu zemlju će ovog leta i jeseni predstavljati pet klubova. Jedino što je nepromenljivo u finišu dva domaća takmičenja je da će Crvena zvezda igrati u grupnoj fazi Lige šampiona. Drugoplasiranog očekuju dva kvalifikaciona kruga na putu do elite, a šanse da se domognu "kote dva" imaju bukvalno sva četiri preostala pretendenta na pozicije koje donose Evropu. U slučaju eliminacije u trećem kolu kvalifikacija ili plej-ofu LŠ srpski vicešampion će završiti u grupnoj fazi Lige Evrope.
Trećeplasirani tim počinje borbu za prestiž i odličan finansijski "kolač" od plej-ofa Lige Evrope i ukoliko taj jedan pokušaj bude neuspešan automatski će postati član grupne faze Lige konferencije. Četvrtoplasirana i petoplasirana ekipa po tabeli Superlige za razliku od tri prvoplasirane nema zagarantovanu grupnu fazi nekog od tri evropska takmičenja već će morati da startuje u kvalifikacijama Lige konferencije. Četvrtog očekuju dva filtera, dok će petoplasirani tim započeti evropsku misiju u drugom kolu što znači da ga grupna faza očekuje tek ukoliko eliminiše tri rivala.
Ono što jedino može da "iskrivi" tabelu je rasplet u Kupu Srbije, pošto bi osvajanje trofeja od strane npr Vojvodine moglo da utiče na raspored evropskih viza. Ukoliko "lale" ponove podvig iz 2020. i podignu trofej, a prvenstvo završe na poziciji gde se trenutno nalaze (peto mesto), trećeplasirani i četvrtoplasirani bi u tom slučaju bili učesnici kvalifikacija Lige konferencije od trećeg, odnosno drugog kola.
Žreb polufinala u utorak
U ZAVRŠNICI masovnijeg domaćeg takmičenja ostali su Crvena zvezda, TSC, Vojvodina i Čukarički. Žreb za polufinale Kupa Srbije planiran je za utorak 9. maj i neće biti dirigovan tako da svako može da se sastane sa svakim.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ANĆELOTI I BRAZIL U PROBLEMU: Nejmar zbog povrede i dalje van terena i trenažnog procesa
NA stadionu Hantington Bank Fild u Ohaju, Brazil i Egipat igraju prijateljski meč u sklopu poslednjih priprema za Svetsko prvenstvo.
06. 06. 2026. u 07:00
CEO IZRAEL U ŠOKU: Ne može da veruje šta se dešava u Tirani! (VIDEO)
Svetsko prvenstvo u fudbalu "samo što nije", a najnovije vesti - prilično su burne.
06. 06. 2026. u 12:41 >> 17:07
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)