POZNATI SU SVI POLUFINALISTI: Holandija neverovatnim preokretom nad Turskom izborila meč sa Engleskom

Filip Milošević

06. 07. 2024. u 22:55

Fudbalska reprezentacija Holandije uspela je nakon preokreta da savlada Tursku sa 2:1 i tako se plasira u polufinale Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

ПОЗНАТИ СУ СВИ ПОЛУФИНАЛИСТИ: Холандија невероватним преокретом над Турском изборила меч са Енглеском

Turska je za udžbenike odigrala prvo poluvreme. Nisu dali Holanđanima da dišu, stiskali su, što im se na kraju i isplatilo u 35. minutu kada su preko štopera Akajdina stigli do prednosti na ovom meču.

U drugih 45 minuta ''probudila'' se Holandija, sjajnom igrom uspela je da prvo izjednači preko De Fraja u 71. minutu a onda i do preokreta u 76. minutu golom Kodija Gakpa. On je ovim pogotkom izbio na čelo liste strelac i trenutno je najbolji na EURO sa četiri postignuta gola.

*3000 NA RAČUNU U ROKU OD 24H*
-->KLIKNI OVDE<--

Do kraja utakmice pokušavali su Turci da dođu do izjendačenja, imali su čak dve dobre šanse, ali bili su za malo neprecizni oba puta.

Holandija će u polufinalu igrati sa Engleskom.

Drugi polufinalni par čine Španci i Francuzi.

90+5' Kraj meča, Holandija je pobedila Tursku sa 2:1 i plasirala se u polufinale EURO 2024!

86'  Neverovatna šansa za Tursku. Šutirao je igrač Turske, ali je Van De Ven sa gol linije spasao svoju selekciju! Sjajna intervencija defanzivca Totenhema!

76' Holandija je preokrenula, strelac je Kodi Gakpo! On je sada najbolji strelac turnira. 2:1.

71' GOOOL! Holandija preko De Fraja stiže do izjednačenja! 1:1.

70' Velika prilika za Holandiju! Verghost je promašio zicer!

64' Baš pritiskaju izabranici Kumana. Probijanje po bokovima i centaršutevi, međutim Turci se odlično brane.

56' Kakva šansa da Turska ode na dva gola razlike! Arda Guler je izveo slobodan udarac i pogodio levu stativu.

51' Ogromna šansa za Holandiju! Depaj nije uspeo samo da ugura loptu u gol. Veliki pritisak izabranika Kumana u nastavku igre.

46' Počelo je drugo poluvreme!

45+2' Kraj prvog poluvremena! Turska - Holandija 1:0.

42' Pokušava Holandija da dođe u ovom periodu igre do izjednčenja. Šutirao je Bergvajn ali je katastrofalno zahvatio loptu i ona odlazi u tribine.

35' GOOOOL! Turska vodi sa 1:0. Strelac je Akajdin. On je glavom pogodio mrežu nakon centaršuta Gulera.

28' Opasniji su izabranici Montele u poslednjih nekoliko minuta, napadaju kao ''osice''.

21' Turci preko kontra napada pokušavaju da dođu do gola, dok Holandija diktira tempo.

11' Prvi udarac i Turske. Ozdžan je probao, šut mu je bio neprecizan i završio na tribinama.

7' Ponovo pokušaj Depaja. Šutirao je holandski napadač iz okreta, ali je izblokiran.

2' Odmah preti Holandija! Depaj je probio i šutem sa 10-ak metara šutirao ali neprecizno. Lopta je otišla preko gola.

1' Počeo je meč u Berlinu, Holanđani su krenuli sa centra!

SASTAVI:

HOLANDIJA: Verbrugen - Damfriz, De Fraj, Van Dajk, Ake - Shouten, Simons, Rajnders - Bergvajn, Depaj, Gakpo.

TURSKA: Gunok - Muldur, Ajhan, Akajdin, Bardakdži, Kadioglu - Jilmaz, Ozdžan, Čalhanoglu, Jildiz - Guler.

UOČI MEČA:

U osmini finala EURO 2024, Holanđani su lako izašli na kraj sa Rumunijom pobedivši sa 3:0, dok je Turska slavila sa 2:1 protiv Austrije.

U polufinalu boljeg iz ovog duela čeka Engleska.

BONUS VIDEO: TUČA NAVIJAČA NA EURO 2024: Albanci napali srpske navijače, ali kada se čulo "Juriš!" - nisu se dobro proveli