KAKVA ZAVRŠNICA GRUPE F: Turska u nadoknadi slomila Češku i plasirala se u osminu finala EURO 2024 (FOTO/VIDEO)

Часлав Вуковић
Časlav Vuković

26. 06. 2024. u 22:57

FUDBALERI Turske pobedili su Češku sa 2:1 i tako obezbedili plasman u osminu finala Evropskog prvenstva.

КАКВА ЗАВРШНИЦА ГРУПЕ Ф: Турска у надокнади сломила Чешку и пласирала се у осмину финала ЕУРО 2024 (ФОТО/ВИДЕО)

Česima je samo pobeda bila dovoljna da se domognu osmine finala, a pošto do nje nisu uspeli da dođu okončali su takmičenje.

Posao je za izabranike Ivana Hašeka bio otežan od 20. minuta kada je zbog dva žuta kartona ranije u svlačionicu morao Antonin Barak.

KLIKNI I UZMI 3000 BONUS
DOBRODOŠLICE BEZ DEPOZITA

Uprkos tome ova selekcija mogla je do vođstva u finišu prvog poluvremenu, ali golman Turske Mert Gunok uspeo je da zaustavi udarac Davida Jurašeka iz dobre pozicije.

Ipak, tim Vinćenca Monetele je iskoristio prednost igrača više u nastavku utakmice. Igrao se 51. minut kada je Hakan Čalhanoglu pogodio za vođstvo svoje reprezentacije.

Da stvar po Češku bude još gora, u tom napadu se povredio golman Jindrih Stanek koga je zamenio Matej Kovar.

Odbijali su Česi da se predaju iako su bili brojčano slabiji i velika borbenost im je donela izjednačenje. Tomaš Souček je u 66. minutu iskoristio lošu rekaciju golmana Turske i doneo je izjednačenje.

Iako su imali igrača manje, igrači trenera Hašeka su pokušali da dođu do pobede. Na kraju su Čalhanoglu i drugovi uspeli da odbiju nalet i preko Tosuna u nadoknadi vremena dođu do pobede.

Iz ove grupe u eliminacionu fazu kontinentalnog takmičenja obezbedili su Portugal i Gruzija.

BONUS VIDEO: TUČA NAVIJAČA NA EURO 2024: Albanci napali srpske navijače, ali kada se čulo "Juriš!" - nisu se dobro proveli

ORLOVI LETE KA PRVOJ EVROPSKOJ POBEDI Srbija protiv Slovenije u nastavku Eura

24 godine nakon istorijskog okršaja na Euru 2000. godine u Belgiji i Holandiji, Srbija i Slovenija se od 15 časova sastaju u 2. kolu grupe C Evropskog prvenstva. Slovenija je tada šokirala SR Jugoslaviju i povela sa 3:0, ali su Plavi uspeli da ostvare jedan od najluđih povrataka u istoriji Evropskih prvenstava izjednačivši rezultat na 3:3 za samo 6 minuta.

20. 06. 2024. u 10:00