PROBLEM POPUNJAVANJE SRPSKIH MESTA U KOMISIJAMA PARLAMENTA BiH : SDS predložio zamenu kadrova SNSD
DOM naroda Parlamentarne skupštine BiH prihvatio je da se u dnevni red sednice uvrste odluke o imenovanju stalnih komisija Doma naroda i zajedničkih komisija oba doma, koje je predložio Želimir Nešković (SDS),a gde se traži zamena kadrova SNSD.

Foto: RTRS
Delegat Radovan Kovačević(SNSD) rekao je da ne spori pravo da svako glasa kako hoće, ali da svako treba da razmisli o ovome jer se radi o osetljivom pitanju.
- Nešto što pripada srpskom narodu nameće se manjinskom voljom iz reda srpskog naroda i drugi narodi odlučuju ko će sediti u ime srpskog naroda - upozorio je Kovačević.
Neškovićev predlog za popunjavanje mesta u zajedničim komisijama je da u Komisiji za odbranu i bezbEdnost Radovana Kovačevića zamenio Želimir Nešković, a Nikolu Špirića u Komisiji za nadzor nad OBA Nenenad Vuković.
Prema ovom predlogu, Vuković bi bio i novi član Komisije za ekonomske reforme i razvoj umesto Snježane Novaković Bursać, koju bi zamenio i u Komisiji za evropske integracije, a bio bi i član Komisije za administrativne poslove umesto Nikole Špirića.
Nešković je, predložući ovu dopunu, rekao da je nakon što je prestao mandat Snježane Novaković Bursać, koju je u Domu naroda zamenio Nenad Vuković, upražnjeno mesto u stalnim komisijama Doma naroda, te da je "promenjen odnos vlasti i opozicije u Klubu Srba i kada su pitanju zajedničke komisije oba doma".

RUSI ODBILI PREKID VATRE I GOMILAJU JAKE SNAGE KOD LIMANA: Sprema se velika ofanziva, ništa od mira u narednim mesecima!
JUČE je Moskva odbila mirovni predlog i prekid vatre na 30 dana sa Ukrajinom. Visoki zvaničnici Trampove administracije u poslednjim danima vode razgovore o tome da Vašington možda neće biti u stanju da izdejstvuje prekid vatre između Rusije i Ukrajine u narednim mesecima. Za to vreme, Moskva gomila trupe u Donjeckoj oblasti i sprema se za veliku ofanzivu.
02. 04. 2025. u 14:59

SRBI VIŠE NE MOGU DA PUTUJU BESPLATNO U OVU EVROPSKU ZEMLjU: Treba vam posebna dozvola, evo koliko košta
EVROPSKI državljani koji putuju u Veliku Britaniju od danas moraju imati digitalnu propusnicu za ulazak u zemlju, za koju britanska vlada tvrdi da će poboljšati bezbednost granica.
02. 04. 2025. u 10:16

JEDAN RAKIJA, A DRUGI... Nećete verovati KAKO se zovu psi novog ambasadora SAD u Srbiji Marka Brnovića
MARK Brnović je uvek ponosno isticao svoje poreklo, uostalom ćerke mu se zovu - Milena i Sofija.
31. 03. 2025. u 19:31
Komentari (0)