DODIK PORUČIO AMERIKANCIMA: Niste pozvani da tumačite Dejtonski sporazum, mlatite praznu slamu
PREDSEDNIK Republike Srpske Milorad Dodik istakao je da je ponovljeni stav Ambasade SAD o imovini dokaz da je Republika Srpska u pravu kada ne želi da komunicira s onima koji na najgrublji način skrnave Dejtonski mirovni sporazum.

Foto: Petar Milošević
- Pozivajući se na član 1 Ustava, Ambasada SAD ga zlonamerno delimično citira. U tom članu se navodi: "Republika Bosna i Hercegovina, čije je zvanično ime od sada 'Bosna i Hercegovina', nastavlja svoje pravno postojanje po međunarodnom pravu kao država, sa unutrašnjom strukturom modifikovanom ovim Ustavom i sa postojećim međunarodno priznatim granicama." Ustav je precizno definisao tu unutrašnju strukturu i kaže: "Bosna i Hercegovina se sastoji od dva entiteta: Federacije Bosne i Hercegovine i Republike Srpske." I tu je sve jasno napisano - naveo je Dodik na Tviteru, reagujući na saopštenje Ambasade SAD u BiH da "državna imovina pripada državi".
On je naglasio da su pitanje imovine riješili Dejtonski mirovni sporazum i Ustav BiH i da sva imovina na teritoriji Republike Srpske pripada isključivo Republici Srpskoj, kao što i imovina na teritoriji Federacije BiH pripada isključivo Federaciji BiH.
- O tome neće i ne može biti bilo kakve rasprave. Ukoliko neko želi da razbije BiH, onda je nepoštovanje odredaba Ustava najbolji način - naveo je Dodik.
Dodik je istakao da Ambasada SAD u BiH nije ni pozvana niti ovlaštena od bilo koga da tumači Dejtonski mirovni sporazum, a pogotovo ne Ustav BiH, tako da njihovo mišljenje o imovini nije obavezujuće ni za koga.
- To je obično mlaćenje prazne slame, što bi rekao naš narod - zaključio je Dodik.
(RTRS)
Preporučujemo

"MOŽDA TAD ZAĆUTI" Dodik: Zna li Marfi uopšte konvenciju o ponašanju diplomata?
12. 05. 2023. u 08:25

DODIK 23. MAJA PUTUJE U MOSKVU: Evo o čemu će razgovarati sa Putinom
11. 05. 2023. u 07:28

DODIK SE UPISAO U KNjIGU ŽALOSTI: Saosećamo sa porodicama poginulih
05. 05. 2023. u 16:28

AMERIČKI VOJNICI PRONAĐENI MRTVI NA GRANICI SA BELORUSIJOM: Nestali tokom vežbe, uzbuna u NATO
ČETIRI američka vojnika koja su nestala tokom NATO vežbi u Litvaniji su poginula, javio je portal LRT (Litvanska radio-televizija), pozivajući se na izvore.
26. 03. 2025. u 17:16

RODITELjI POGINULE DECE FORMIRALI ŽIVI ŠTIT: Ne dozvoljavaju da se tela odnesu na obdukciju
RODITELjI koji su u požaru izgubili svoju decu u diskoteci "Puls" u Kočanima ne dozvoljavaju da se tela nastradalih odnesu na dodatnu obdukciju u Skoplje, tražeći da im se odmah predaju kako bi pripremili sahrane, javlja Plusinfo.
16. 03. 2025. u 19:40

ŠTA SE DEŠAVA? Jezero ponovo počelo da "guta" vodu
OVAJ nekontrolisani ispust nema kapije i aktivira se automatski kada nivo vode pređe visinu ulaza.
26. 03. 2025. u 20:29
Komentari (1)