U OBRAZOVANjU je više od trideset godina. Prvi put, dnevnik je u ruke uzeo 1986, kada je počeo da radi kao profesor u Srednjem obrazovnom centru u Lipljanu. Karijeru je nastavio na Prirodno-matematičkom fakultetu Univerziteta u Prištini sa sedištem u Kosovskoj Mitrovici. Doktor je tehničkih i ekonomskih nauka, ali je pre i iznad svega, kako ističe, Srbin sa Kosova i Metohije, gde sa suprugom i troje dece živi. U Lipljanu, na centralnom Kosmetu.
ISTORIJA je opasna nauka kada se zloupotrebljava u političke svrhe, od zloćudnog kreiranja javnog mnjenja i protiv celih naroda do opravdanja vojne agresije na njih, što su Srbi osetili krajem 20. i početkom 21. veka.
ODBOR za proučavanje nacionalnih manjina i ljudskih prava Srpske akademije nauka i umetnosti (SANU) i Srpski kulturno-informativni centar "Spona" iz Skoplja, organizuju okrugli sto "Život Srba u Severnoj Makedoniji: istorijat, izazovi i perspektive" koji će se održati sutra u Galeriji nauke i tehnike SANU.
Lepših krajeva možda ima, ali dražih nigde. Ovim rečima Meše Selimovića opisuju Livnjani i Grahovljani koji žive u Srbiji razloge svog okupljanja jednom godišnje u Bačkom Jarku kod Novog Sada.
UDRUŽENjE izbeglih, ugroženih i prognanih lica Srbije uputilo je Ministarstvu kulture, Ministarstvu inostranih poslova, Vladi Srbije i Srpskoj pravoslavnoj crkvi inicijativu da se krstionica kneza Višeslava iz Arheološkog muzeja u Splitu vrati Srbiji, jer je bila namenjena srpskom srednjovekovnom vladaru.
SRPSKI kulturni centri (SKC) u Glini, Gračacu, Pakracu i Slavonskom Brodu, još jedan koji se gradi u Osijeku, budući u Petrinji i u Dvoru na Uni, galerija u Puli i Društveni dom u Žegaru, sve ove objekte, podignute poslednjih godina na radost Srba u Hrvatskoj, projektovao je mladi arhitekta Miloš Ušljebrka. A, kad smo ga pitali odakle je, odgovara da je istovremeno i iz Beograda i iz Žegara u Dalmaciji.
Komentari (0)