OGLASILA SE MEĐUNARODNA AGENCIJA ZA ATOMSKU ENERGIJU: Evo da li je bilo promene nivoa radijacije nakon udara drona u NE Černobilj
MEĐUNARODNA agencija za atomsku energiju (IAEA) izdala je saopštenje povodom posledica udara navodnog ruskog drona u krov zaštitnog prostora za oštećeni reaktor u nuklearnoj elektrani Černobilj, uz napomenu da se uprkos značajnim oštećenjima nivo radijacije u objektu nije promenio.

Foto: Printskrin/ Jutjub/ NaRvi Academy
- Ukrajinski vatrogasci su radili danonoćno po hladnom vremenu kako bi u potpunosti ugasili male požare koji još tinjaju nakon udara drona na zgradu u kojoj se nalaze ostaci reaktora uništenog 1986. godine tokom nesreće u nuklearnoj elektrani u Černobilj- rekao je direktor IAEA Rafael Grosi.
Preporučujemo


RAT U UKRAJINI: Tri osobe poginule u napadu ukrajinskog drona na automobil u Belgorodskoj oblasti
16. 02. 2025. u 06:48 >> 23:55

RUSI SE SPREMAJU ZA VELIKU OFANZIVU: Napašće duž cele linije fronta od 1.000 km, evo koliko će akcija trajati
RUSKE trupe pripremaju se za novu ofanzivu u narednim nedeljama kako bi pojačale pritisak na Ukrajinu i ojačale poziciju Kremlja u eventualnim pregovorima o prekidu vatre. Prema tvrdnjama agencije AP, analitičari smatraju da bi nova ofanziva mogla da traje od šest do devet meseci.
29. 03. 2025. u 18:11

AMERIKA SPREMA VELIKI UDAR: Bombarderi "ubice" ciljaju nuklearne elektrane u Iranu (FOTO)
Sjedinjene Države su rasporedile stelt bombardere B-2 Spirit u vojnu bazu Dijego Garsija u Indijskom okeanu, potez koji bi navodno mogao biti povezan sa pripremama za potencijalni napad na iransku nuklearnu infrastrukturu.
29. 03. 2025. u 19:25

METAK U ČELU, NAĐEN MRTAV U ŽBUNjU: Šta znače zlokobne tetovaže i broj "187" pljačkaša iz Splita (FOTO)
IZ DRŽAVNOG tužilaštva kažu kako je razbojnik preminuo od zadobijenih povreda, a fatalan je bio metak u glavu. I dalje nije poznato da li ga je pogodila policajka ili je presudio sam sebi.
29. 03. 2025. u 18:08
Komentari (0)