ZELENSKI INSISTIRA NA VOJNOM SAVEZU: Ako nema članstva u NATO, predlaže „novi NATO“ na istoku Evrope
ŠEF kijevskog režima Vladimir Zelenski izjavio je na Minhenskoj bezbednosnoj konferenciji da članstvo Ukrajine u NATO ostaje na njegovoj agendi, ali da, ako to nije moguće, onda treba napraviti novi NATO na istoku Ukrajine, Belorusije, Finske i baltičkih država.

Foto: Tanjug/AP
- Neću skloniti pitanje članstva Ukrajine u NATO sa dnevnog reda... Verujemo da je članstvo u NATO treba da bude u osnovi bilo kojih garancija bezbednosti.
A ako ne članstvo, onda uslovi koji nam omogućavaju da ovde, u Ukrajini, izgradimo novi NATO... Moj predlog je - istočna ukrajinska granica, istočna beloruska granica, istočne granice baltičkih država i istočna granica Finske imaju najjače linije bezbednosti - rekao je on.
Zelenski je juče novinarima u Kijevu rekao da ako Ukrajinu ne žele da vide u NATO, onda bi Kijev trebalo da ima vojsku od 1,5 milion ljudi. On je zatražio da Zapad tu vojsku i naoruža.
Takođe je priznao da Vašington nikada nije zvanično obećao Ukrajini članstvo u Alijansi.
Generalni sekretar NATO Mark Rute rekao je na konferenciji da Ukrajini nikada nije obećano članstvo u Alijansi u sklopu postizanja mirovnog sporazuma i da pregovori treba da budu usredsređeni na održiv mir.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO - RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje
Preporučujemo

RAT U UKRAJINI: Trampov tim započinje mirovne pregovore Rusije i Ukrajine
15. 02. 2025. u 11:23 >> 00:52

BRAĆA MAKEDONCI POHAPSILI BLOKADERE IZ SRBIJE KOJI SU DOŠLI DA PRAVE HAOS: Isplivao snimak kako ih obučavaju, pominju plenume (VIDEO)
MAKEDONSKI mediji pišu danas o umešanosti srpskih studanata u političkim protestima u Severnoj Makedoniji nakon tragedije u diskoteci u Kočanima, a neki blokaderi koji su došli iz Srbije da prave haos u Severnoj Makedoniji, uhapšeni su.
23. 03. 2025. u 15:17

RODITELjI POGINULE DECE FORMIRALI ŽIVI ŠTIT: Ne dozvoljavaju da se tela odnesu na obdukciju
RODITELjI koji su u požaru izgubili svoju decu u diskoteci "Puls" u Kočanima ne dozvoljavaju da se tela nastradalih odnesu na dodatnu obdukciju u Skoplje, tražeći da im se odmah predaju kako bi pripremili sahrane, javlja Plusinfo.
16. 03. 2025. u 19:40

KAKO SE PEJA OBOGATIO: "Kuće i stanove imam zbog Pariza"
VODITELj Zoran Pejić Peja prisutan je na sceni već tri decenije, a nekada je bio najtraženiji voditelj u inostranstvu, pa mu je pošlo za rukom da obezbedi i sebe i porodicu.
24. 03. 2025. u 13:23
Komentari (0)