IZRAEL POZVAO GRAĐANE: Izbegavajte kulturne i sportske događaje u inostranstvu
VLASTI u Izraelu pozvale su danas građane te zemlje da u narednim nedeljama izbegaju odlaske na kulturne i sportske događaje u inostranstvu u kojima učestvuju Izraelci, nakon napada od prošle nedelje na izraelske navijače u Amsterdamu, preneo je Rojters.

Foto: Tanjug
U saopštenju iz kabineta premijera Izraela Benjamina Netanjahua se navodi da ta zemlja ima obaveštajne podatke da propalestinske grupe u inostranstvu nameravaju da ugrožavaju Izraelce u gradovima u Holandiji, Velikoj Britaniji, Francuskoj, Belgiji i drugim zemljama.
U petak je u Amsterdamu došlo do sukoba, za koje je gradonačelnik tog grada rekao da su ih izazvali "antisemitski udari i beži odredi", u kojima su učestvovali i izraelski navijači Makabija iz Tel Aviva, koji je dan pre imao utakmicu sa holandskim Ajaksom.
Izrael je u Holandiju poslao avione, kojima navijači treba da se vrate u zemlju.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja
Preporučujemo

IZRAELSKI MEDIJI: Ostin upozorio Kaca da Izrael rizikuje da ugrozi snabdevanje oružjem
09. 11. 2024. u 22:11

BEGUNAC IZ ZATVORA UHVAĆEN POSLE 40 GODINA: Odala ga jedna informacija (FOTO)
MUŠKARAC koji je pobegao iz zatvora u Portoriku pre skoro 40 godina uhapšen je u Floridi, saopštila je policija okruga Li.
09. 03. 2025. u 16:04

VUČIĆ OTKRIO VEZE USAID-A I CRTE: Organizacija "Da smradovi odu" dobijala 190.000 evra, biće još mnogo iznenađenja narednih dana
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić obišao je u Kovinu završne radove na gradskom kupalištu ''Šljunkara'' i tom prilikom otkrio da je organizacija USAID plaćala 190 hiljada evra preko CRTE organizaciji koja se zove "Da smradovi odu".
09. 03. 2025. u 11:56 >> 13:15

NISU ZDRAVE ZA SVE: Ko ne bi smeo da jede sardine
NUTRICIONISTI naglašavaju koliko je sardina korisna za zdravlje i da bi bilo dobro da se barem 2 puta nedeljno nađe na trpezi.
11. 03. 2025. u 13:33
Komentari (0)