AMERIČKA GRUPA ZA ZAKONSKA PRAVA: "Obavezujemo se da ćemo Bajdenovu administraciju smatrati odgovornom za genocid"
CENTAR za ustavna prava je u svom novom saopštenju naveo da ostaju posvećeni borbi zajedno sa Palestincima kada je u pitanju odgovornost za "izraelski" genocid za koji naglašavaju da je sponzorisan od strane SAD, skoro godinu dana otkako je počeo Centar za ustavna prava saopštio je da ostaje posvećen borbi sa Palestincima za odgovornost za izraelski genocid, koji je sponzorisan od SAD, počinjen nad Palestincima u Gazi, skoro godinu dana otkako je počeo.

Tanjug
- Dok Američki sudovi do sada nisu ispoštovali svoju konstitucionu odgovornost da služe kao provera zloupotrebe izvršne vlasti, podsećamo sve koji su odlučili da finansiraju i podstiču izraelsko nemilosrdno, eskalirajuće nasilje, da ne postoji rok zastarelosti za genocid, a mi ćemo nastaviti sve dok pravda ne dođe - navodi se u saopštenju organizacije.
Grupa je istakla da je u poslednjih godinu dana, uz punu podršku SAD, Izrael "proizveo glad", blokirao humanitarnu pomoć za spasavanje života, pretvorio veći deo Gaze u ruševine, bombardovao bezbroj civilnih ciljeva uključujući škole, bolnice i bogomolje, ubio više od 41.000 Palestinci – od kojih su skoro polovina deca – i povredili više od 96.000.
- Bajdenova administracija je pružila bezuslovnu i neophodnu podršku izraelskom genocidu, mimo zakona, univerzalno priznatih međunarodnih normi, nekih preporuka svojih zvaničnika i negodovanja velike većine ljudi u svetu, uključujući većinu Amerikanaca.- dodaju oni.
BONUS VIDEO:
PROPALESTINSKI PROTESTANTI U VAŠINGTONU: Pogledajte kako spaljuju lik Netanjahua
Preporučujemo

"RAZMISLIO BIH DA SAM NA NjIHOVOM MESTU..." Bajden uputio nesvakidašnju poruku Izraelu
04. 10. 2024. u 21:16

DOBRE VESTI ZA SAD: U septembru otvoreno 254.000 novih radnih mesta
04. 10. 2024. u 18:21

TRAMP SPREMA SPEKTAKL: Otkriveno ko će biti sa Donaldom na mitingu u Pensilvaniji
04. 10. 2024. u 18:00

TRAMP OTKRIO UZROK SUKOBA U UKRAJINI: "To je verovatno ono što je započelo rat"
PITANjE članstva Ukrajine u NATO-u postalo je uzrok sukoba, rekao je američki predsednik Donald Tramp novinarima u Beloj kući.
01. 04. 2025. u 07:35

AMERIKA SPREMA VELIKI UDAR: Bombarderi "ubice" ciljaju nuklearne elektrane u Iranu (FOTO)
Sjedinjene Države su rasporedile stelt bombardere B-2 Spirit u vojnu bazu Dijego Garsija u Indijskom okeanu, potez koji bi navodno mogao biti povezan sa pripremama za potencijalni napad na iransku nuklearnu infrastrukturu.
29. 03. 2025. u 19:25

TEŠKI TRENUCI: Otkriven uzrok smrti Željka Rutovića
JEDAN je od retkih učesnika filma "Vidimo se u čitulji" koji su preživeli, preminuo je u Italiji.
31. 03. 2025. u 12:59
Komentari (0)