ALARM U IZRAELU: Iran sprema vojni napad širokih razmera, obavešten ministar odbrane SAD
IZRAELSKI ministar odbrane Joav Galant rekao je svom američkom kolegi Lojdu Ostinu da se Iran priprema za vojni napad širokih razmera na Izrael, preneo je portal Axios, dok je iz izraelskog ministarstva danas potvrđeno da su dvojica zvaničnika razgovarala.

Foto: Profimedia/Ilustracija/Printscreen/Google Maps
Kako je navedeno iz tog ministarstva, Galant i Ostin su razmotrili operativnu i stratešku koordinaciju, kao i spremnost izraelske vojske pred pretnjama Irana, prenosi Rojters.
U međuvremenu, Ostin je naredio raspoređivanje podmornice sa navođenim raketama na područje Bliskog istoka.
Američka vojska je već ranije saopštila da će razmestiti dodatne avione lovce i borbene brodove mornarice u region kako bi pojačala izraelsku odbranu.
Lokalne novinske agencije u petak su citirale izjavu zamenika komandanta Iranske revolucionarne garde da je Iran spreman da izvrši naređenje vrhovnog komandanta Ajatole Ali Hamneija da “strogo kazni” Izrael zbog ubistva lidera palestinske militantne grupe Hamas Ismaila Hanijea u Teheranu 31. jula.
Preporučujemo

RUSI SE SPREMAJU ZA VELIKU OFANZIVU: Napašće duž cele linije fronta od 1.000 km, evo koliko će akcija trajati
RUSKE trupe pripremaju se za novu ofanzivu u narednim nedeljama kako bi pojačale pritisak na Ukrajinu i ojačale poziciju Kremlja u eventualnim pregovorima o prekidu vatre. Prema tvrdnjama agencije AP, analitičari smatraju da bi nova ofanziva mogla da traje od šest do devet meseci.
29. 03. 2025. u 18:11

AMERIKA SPREMA VELIKI UDAR: Bombarderi "ubice" ciljaju nuklearne elektrane u Iranu (FOTO)
Sjedinjene Države su rasporedile stelt bombardere B-2 Spirit u vojnu bazu Dijego Garsija u Indijskom okeanu, potez koji bi navodno mogao biti povezan sa pripremama za potencijalni napad na iransku nuklearnu infrastrukturu.
29. 03. 2025. u 19:25

METAK U ČELU, NAĐEN MRTAV U ŽBUNjU: Šta znače zlokobne tetovaže i broj "187" pljačkaša iz Splita (FOTO)
IZ DRŽAVNOG tužilaštva kažu kako je razbojnik preminuo od zadobijenih povreda, a fatalan je bio metak u glavu. I dalje nije poznato da li ga je pogodila policajka ili je presudio sam sebi.
29. 03. 2025. u 18:08
Komentari (0)