ISTRAŽNI KOMITET RUSIJE: Priveden Francuz osumnjičen za prikupljanje vojnih podataka
FRANCUSKI državljanin osumnjičen za prikupljanje vojnih informacija priveden je u Moskvi, saopštio je danas Istražni komitet.

Foto: AP
- U Moskvi je priveden državljanin Republike Francuske, osumnjičen za prikupljanje informacija iz oblasti vojnih aktivnosti Ruske Federacije - saopštio je resor, a prenosi RIA novosti.
Prema navodima Istražnog komiteta, pritvorenik je nekoliko godina, bez namere da ispuni svoje obaveze i podnese dokumentaciju za upis u registar stranih agenata, namerno prikupljao informacije iz oblasti vojnih i vojnotehničkih aktivnosti Rusije.
U narednom periodu protiv pritvorenog će biti podignuta optužnica.
BONUS VIDEO: VOJNA VEŽBA: Pogledajte Turkmenistansku armiju na delu
Preporučujemo


"RASTE BROJ PROVOKACIJA..." Šojgu upozorava - NATO uvežbava invaziju na zemlje ODKB
06. 06. 2024. u 11:23

RUSKI AVIONI UŠLI U DRŽAVU NATO, ZADRŽALI SE 12 MINUTA: "Ovo je neprihvatiljvo i neviđeno brutalno"
TRI ruska borbena aviona MIG-31 ušla su danas u estonski vazdušni prostor u oblasti ostrva Vajndlo bez dozvole i ostala u estonskom vazdušnom prostoru skoro 12 minuta, preneo je estonski portal "Err.ee".
19. 09. 2025. u 17:00

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

UMRO VELIKI GLUMAC Petrovci: "Albanci me zvali 'srpski špijun', a kad treba - 'patriota'! Znam šta sam - nikad me niko nije kupio"
GLUMAC i profesor glume Enver Petrovci preminuo je danas u 72. godini, a jednu od poslednjih uloga odigrao je između ostalog u filmu "Ruski konzul", seriji "Klan", "Južnom vetru", "Senkama nad Balkanom", "Boljem životu"...
22. 09. 2025. u 16:07
Komentari (0)