"HITNO NAM JE POTRENA POMOĆ" Drama u Ukrajini, ugroženo celo stanovništvo
UKRAJINSKA vlada se suočava sa mogućnošću odlaganja isplata penzija i plata za javne službenike, ako se uskoro ne odobri ključna zapadna finansijska pomoć, izjavila je danas zamenica premijera te zemlje, Julija Sviridenko.

Foto Tanjug/AP
- Podrška partnera je izuzetno kritična. Hitno nam je potrebna, navela je Sviridenko u saopštenju.
Prema njenim rečima, 500.000 državnih službenika, 1,4 miliona nastavnika i 10 miliona penzionera bi moglo da primi plate i penzije sa zakašnjenjem, prenosi Fajnenšl tajms.
Zvaničnici u Kijevu se nadaju hitnoj pomoći od 18,5 milijardi evra, uz dodatnih osam milijardi, koje bi pomoglo predviđenom budžetskom deficitu za narednu godinu, koji iznosi 43 milijarde evra.
Sviridenko je za Fajnenšel tajms rekla da se nada da će EU finansiranje biti odobreno u februaru i isporučeno u martu naredne godine.
Ukrajina je svoja kompletna sredstva uložila u odbranu države nakon početka rata s Rusijom u februaru 2022. godine, oslanjajući se na stranu podršku kada je isplaćivanje plata i penzija u pitanju.
Ključni paketi pomoći, uključujući 50 milijardi evra od Evropske unije, blokirani su zbog nesaglasnosti u Briselu i Vašingtonu, navodi Rojters.
BONUS VIDEO - ŠOJGU IZNEO PODATKE O KONTRAOFANZIVI Ukrajina izgubila 125.000 vojnika i 16.000 komada vojne tehnike
Preporučujemo

SLOVAČKI MEDIJI: Rusija bi mogla da parališe Ukrajinu i zauzme nove teritorije
27. 12. 2023. u 17:04

BEGUNAC IZ ZATVORA UHVAĆEN POSLE 40 GODINA: Odala ga jedna informacija (FOTO)
MUŠKARAC koji je pobegao iz zatvora u Portoriku pre skoro 40 godina uhapšen je u Floridi, saopštila je policija okruga Li.
09. 03. 2025. u 16:04

VUČIĆ OTKRIO VEZE USAID-A I CRTE: Organizacija "Da smradovi odu" dobijala 190.000 evra, biće još mnogo iznenađenja narednih dana
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić obišao je u Kovinu završne radove na gradskom kupalištu ''Šljunkara'' i tom prilikom otkrio da je organizacija USAID plaćala 190 hiljada evra preko CRTE organizaciji koja se zove "Da smradovi odu".
09. 03. 2025. u 11:56 >> 13:15

UMRLA PEVAČICINA MAJKA: Ko je bila Hafa Karić i otkud joj arapsko ime, retko u Srbiji?
JAVNOST je iznenadila vest da je preminula jedna od omiljenih dama porodice Karić, Hafa Karić.
09. 03. 2025. u 17:51
Komentari (0)