BRITANSKI TAJMS: Oružane snage Ukrajine nisu spremne za kontraofanzivu velikih razmera
BRITANSKI list Tajms objavio je članak pod nazivom „Ukrajina nije spremna za svoju veliku ofanzivu, ali nema izbora“.

FOTO: AP/Tanjug
Autor pretpostavlja da će ukrajinsko rukovodstvo najverovatnije pokušati da povrati Melitopolj, koji će preseći kopneni put između Krima i Rusije, ili Donjeck, koji ima ogromnu simboličku vrednost.
Britanski novinar je, međutim, uveren da Oružane snage Ukrajine nisu spremne za kontraofanzivu tako velikih razmera.
Novinar argumentuje svoju tačku gledišta, pozivajući se na niske procene borbene gotovosti vojnika ukrajinske vojske u dokumentima koji su dospeli na internet kao rezultat curenja informacija iz Pentagona.
Ranije je vojni ekspert i politikolog Sergej Sablin u intervjuu za FAN rekao da bi neuspeh „kontranapada“ bio od koristi ukrajinskom predsedniku Vladimiru Zelenskom – to bi mu omogućilo da otpiše novac koji je dodelio Zapad.ž
BONUS VESTI - BRODOVI, AVIONI, HELIKOPTERI, PROJEKTILI: Pogledajte snimke tokom provere Pacifičke flote Rusije

PUTIN NA SASTANKU IZDAO NAREĐENjE VOJSCI: Zarobljene u Kursku tretirajte kao teroriste, hitno oslobodite čitavu teritoriju!
RUSKI predsednik Vladimir Putin održao je sastanak na jednom od komandnih mesta grupe Kursk, rekao je novinarima portparol Kremlja Dmitrij Peskov. On je na sastanak stigao u vojnoj uniformi.
12. 03. 2025. u 20:09

ŠVAJCARSKI VELTVOHE O PRESUDI DODIKU: Šmit koristi kvazi diktaturu da bi eliminisao nepoželjne političare
ŠVAJCARSKI list Veltvohe je u okviru teksta o aktuelnoj situaciji u BiH, optužio je Nemca Kristijana Šmita da koristi kvazi diktatorsku moć da bi eliminisao nepoželjne političare i upozoravaju Bern kakva ih sudbina čeka ako pristanu na saradnju sa EU.
12. 03. 2025. u 16:03

TRAMPOV UNUK IMA SRPSKO IME: Nosili ga naši slavni vitezovi i vladari - ima jaku simboliku u porodici predsednika SAD
DONALD Tramp Mlađi, sin američkog predsednika, posetio je Beograd radi sastanka sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem.
12. 03. 2025. u 10:36 >> 10:37
Komentari (0)