FINSKA ODUSTAJE OD RUSKOG GASA? Do 20. maja mora da da odgovor Gaspromu
FINSKA vlada i kompanije spremaju se na činjenicu da će isporuke ruskog gasa toj zemlji prestati u maju.

Foto Shutterstock
Ovo piše list Helsingin Sanomat.
Kako se navodi u publikaciji, rizik od prestanka snabdevanja se smatra „stvarnim“.
Prema Helsingin Sanomatu, do 20. maja finska državna gasna kompanija Gasum mora da kaže Gaspromu da li prihvata uslove plaćanja ruskog gasa u rubljama.
Ranije je mađarski ministar spoljnih poslova Peter Sijarto rekao da su neke evropske kompanije koje uvoze ruski prirodni gas pristale na šemu plaćanja koju je predložila Moskva, ali da nisu svi iskreni prema tome.
Šef Fonda za razvoj energetike Sergej Pikin je u intervjuu za Nejšn njuz govorio o perspektivama saradnje Rusije i EU.
BONUS VIDEO - POGLEDAJTE SNIMAK RUSKOG NAPADA NA STRANE "LEGIONARE": Iskander sravnio sa zemljom kasarnu
Preporučujemo

ALIJEV JASAN: Azerbejdžan se neće takmičiti sa Rusijom na tržištu gasa Evropske unije
29. 04. 2022. u 16:29

ONI PLAĆAJU RUSKI GAS U RUBLjAMA: Evo ko je od Evropljana prihvatio zahtev Moskve
27. 04. 2022. u 21:54

AMERIČKI VOJNICI PRONAĐENI MRTVI NA GRANICI SA BELORUSIJOM: Nestali tokom vežbe, uzbuna u NATO
ČETIRI američka vojnika koja su nestala tokom NATO vežbi u Litvaniji su poginula, javio je portal LRT (Litvanska radio-televizija), pozivajući se na izvore.
26. 03. 2025. u 17:16

RODITELjI POGINULE DECE FORMIRALI ŽIVI ŠTIT: Ne dozvoljavaju da se tela odnesu na obdukciju
RODITELjI koji su u požaru izgubili svoju decu u diskoteci "Puls" u Kočanima ne dozvoljavaju da se tela nastradalih odnesu na dodatnu obdukciju u Skoplje, tražeći da im se odmah predaju kako bi pripremili sahrane, javlja Plusinfo.
16. 03. 2025. u 19:40

ŠTA SE DEŠAVA? Jezero ponovo počelo da "guta" vodu
OVAJ nekontrolisani ispust nema kapije i aktivira se automatski kada nivo vode pređe visinu ulaza.
26. 03. 2025. u 20:29
Komentari (0)