PIJANIMA ZABRANJENO DA ŠETAJU PSE: U Rusiji se sprema novi zakon o dobrobiti životinja
VLADA Rusije je odobrila nacrt zakona kojim se menjaju pravila odgovornog postupanja prema životinjama.

Foto N. Fifić
Plan je da se u okviru zakona uvedu nova pravila i da se zabrani šetnja pasa ljudima u pijanom stanju i deci mlađoj od 14 godina.
Predlog članova Saveta Federacije je i da se ograniči broj životinja u stanu, kao i dužina povoca za pse. Autori predloga Aleksej Majorov, Tatjana Gigelj i Viktor Novožilov smatraju da se promene mogu uspešno uvesti u sve regione zemlje bez finansijskih ulaganja.
U Vladi su ipak predložili da se razmotre varijante mogućih izvora finansiranja i smatraju da je potrebno precizirati zakon, jer nije jasno na koje se životinje misli u mogućim zabranama.
Prema informacijama ruskog lista „Izvestija“, u Državnoj dumi su podeljena mišljenja povodom ove inicijative. Tako šef kabineta za ekologiju i očuvanje životne sredine Vladimir Burmatov smatra da regioni imaju dovoljno ovlašćenja da regulišu situaciju sa šetnjom pasa i brigu o kućnim ljubimcima. „Liberalno demokratska partiji Rusije“ i „Pravedna Rusija“ su podržale predlog zakona.
I potpredsednik Moskovskog društva za zaštitu životinja Kiril Gorjačov veruje da su potrebna ograničenja za šetnju kućnih ljubimaca deci mlađoj od 14 godina i pijanim građanima. On smatra da bi zabrana trebalo da se odnosi samo na ljude u umerenom ili visokom stepenu pijanstva, kako se ne bi nepotrebno pooštravala ograničenja.
rs.sputniknews.com
Preporučujemo

BEGUNAC IZ ZATVORA UHVAĆEN POSLE 40 GODINA: Odala ga jedna informacija (FOTO)
MUŠKARAC koji je pobegao iz zatvora u Portoriku pre skoro 40 godina uhapšen je u Floridi, saopštila je policija okruga Li.
09. 03. 2025. u 16:04

VUČIĆ OTKRIO VEZE USAID-A I CRTE: Organizacija "Da smradovi odu" dobijala 190.000 evra, biće još mnogo iznenađenja narednih dana
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić obišao je u Kovinu završne radove na gradskom kupalištu ''Šljunkara'' i tom prilikom otkrio da je organizacija USAID plaćala 190 hiljada evra preko CRTE organizaciji koja se zove "Da smradovi odu".
09. 03. 2025. u 11:56 >> 13:15

NISU ZDRAVE ZA SVE: Ko ne bi smeo da jede sardine
NUTRICIONISTI naglašavaju koliko je sardina korisna za zdravlje i da bi bilo dobro da se barem 2 puta nedeljno nađe na trpezi.
11. 03. 2025. u 13:33
Komentari (0)