SRPSKA PREMIJERA "OSTRVA VERE": Dokumentarni film Artjoma Somova i Olge Kirij u Ruskom domu u Beogradu
U OKVIRU trećeg Međunarodnog festivala dokumentarnog filma "RT.Dok: Vreme naših heroja", u Ruskom domu u Beogradu, 21. februara biće održana srpska premijera ruskog dokumentarnog filma Artjoma Somova i Olge Kirij "Ostrvo vere".

foto promo
Film donosi inspirativnu priču o ljudima kojima je Uspenski Nikolo-Vasiljevski manastir kod Ugledara postao utočište u najtežim vremenima.
Kako se navodi, manastir koji je osnovao donjecki starac Zosima našao se na prvoj liniji fronta. Od prvih dana vojnih operacija otvorio je vrata za stotinu ljudi. Ovde su se, u okrilju molitve i vere, sklonili ne samo monasi i sveštenici, već i obični ljudi koji su tražili zaštitu od granatiranja i haosa. "Ostrvo vere" nije samo film o preživljavanju. Ovo je priča o ljudskoj istrajnosti, veri i uzajamnoj pomoći, sposobnim da ujedine ljude u najturobnijim vremenima.
Film će biti prikazan sa srpskim titlovima. Ulaz je slobodan.

RUSI SE SPREMAJU ZA VELIKU OFANZIVU: Napašće duž cele linije fronta od 1.000 km, evo koliko će akcija trajati
RUSKE trupe pripremaju se za novu ofanzivu u narednim nedeljama kako bi pojačale pritisak na Ukrajinu i ojačale poziciju Kremlja u eventualnim pregovorima o prekidu vatre. Prema tvrdnjama agencije AP, analitičari smatraju da bi nova ofanziva mogla da traje od šest do devet meseci.
29. 03. 2025. u 18:11

AMERIKA SPREMA VELIKI UDAR: Bombarderi "ubice" ciljaju nuklearne elektrane u Iranu (FOTO)
Sjedinjene Države su rasporedile stelt bombardere B-2 Spirit u vojnu bazu Dijego Garsija u Indijskom okeanu, potez koji bi navodno mogao biti povezan sa pripremama za potencijalni napad na iransku nuklearnu infrastrukturu.
29. 03. 2025. u 19:25

"ŠTA JE ŽENA?" Tramp odgovorio na pitanje novinara - izazvao smeh u prostoriji (VIDEO)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp je izazvao smeh kod novinara kada ga je jedan od njih zamolio da definiše šta je žena.
30. 03. 2025. u 09:48
Komentari (0)