BESPLATNO ZA DAN DRŽAVNOSTI: Muzej savremene umetnosti organizuje edukativne programe za sve uzraste
POVODOM Dana državnosti Srbije, 15. i 16. februara, Muzej savremene umetnosti obezbediće posetiocima besplatan ulaz kao i brojne edukativne programe za sve uzraste u okviru tekućih izložbi: "Dualnost Milene Pavlović Barili", "Aktivitet: 100 godina nadrealizma", "Trag kao zapis i simbol - Ana Viđen", "Oto Bihalji - Merin: Morao sam biti prisutan" i "Jaka Babnik: Bitno je šta vaše oči vide".

foto B. Janjić
Tako će, između ostalog, u subotu biti održano tematsko vođenje istoričara umetnosti Stefana Žarića "Visoka umetnost i visoka moda: Američki san Milene Pavlović Barili", a najavljeno je i predavanje dr Rajke Bošković "Skulpture u terakoti za javni prostor - prednosti i nedostaci".
Narednog dana biće organizovana javna vođenja kroz aktuelne izložbe u Muzeju savremene umetnosti (na srpskom i ruskom jeziku), na programu je i Dan mladih nadrealista, kada će biti predstavljena deca koja su učestvovala u raznovrsnim aktivitetima u okviru izložbe ("Aktivitet:100 godina nadrealizma"). Predstaviće se mlade pesnikinje iz Ćuprije, učenice iz Novog Sada i Kragujevca, deca sa Dečijeg oktobarskog salona i učesnici Dečijeg kluba MSU.

AMBASADA SRBIJE HITNO REAGOVALA: Skandalozna izjava potpredsednika Vlade Severne Makedonije
AMBASADA Srbije u Skoplju izrazila je danas duboku zabrinutost povodom izjave potpredsednika Vlade Severne Makedonije zaduženog za dobro upravljanje Arbena Fetaija povodom 26. godišnjice agresije NATO-a na SR Jugoslaviju, koja "ne doprinosi izgradnji uzajamnog poštovanja između dve zemlje.
25. 03. 2025. u 19:11

RODITELjI POGINULE DECE FORMIRALI ŽIVI ŠTIT: Ne dozvoljavaju da se tela odnesu na obdukciju
RODITELjI koji su u požaru izgubili svoju decu u diskoteci "Puls" u Kočanima ne dozvoljavaju da se tela nastradalih odnesu na dodatnu obdukciju u Skoplje, tražeći da im se odmah predaju kako bi pripremili sahrane, javlja Plusinfo.
16. 03. 2025. u 19:40

Nevin ležao u zatvoru 46 godina, sada dobija MASNU ODŠTETU - ali štetu ništa neće moći da umanji
ODŠTETA iznosi oko 83 dolara po danu za svaki dan koji je Ivao Hakamada proveo u zatvoru.
25. 03. 2025. u 10:23
Komentari (0)