U POTRAZI ZA DOMOM: Radovi Jadranke Protić u Prodajnoj galeriji "Beograd"
UMETNICA koja već pet decenija živi i radi u Beču, Jadranka Protić (1948, Pula) i član je nekoliko umetničkih udruženja u Austriji, novi ciklus radova predstavlja u Prodajnoj galeriji "Beograd", na samostalnoj izložbi pod imenom EPHEMERA / Monochromes.

Foto promo
Njeni radovi će pred publikom biti do 18.jula. Ova autorka je do sada izlagala je na mnogobrojnim međunarodnim izložbama, a beogradska publika je pamti po zapaženoj izložbi u Kući legata 2021.
- Tokom životne potrage za pripadanjem, identitetom: umetničkim, profesionalnim, geografskim, feminim, transnacionalnim, Jadranka Protić, značajna austrijska umetnica, virtuoz tehnika na papiru, svojim unutarnjim bićem je razvila senzibilnost, empatičnost prema tematici egzodusa i egzila. Izložba EPHEMERA je portet efemernosti života u kome ništa nije trajno i izvesno, naši tragovi nestaju u maglama, u globalnim pokretima ljudi u tranziciji, u potrazi za domom - piše između ostalog, Ana Popović Bodroža, istoričar umetnosti, u katalogu izložbe.

RUSI SE SPREMAJU ZA VELIKU OFANZIVU: Napašće duž cele linije fronta od 1.000 km, evo koliko će akcija trajati
RUSKE trupe pripremaju se za novu ofanzivu u narednim nedeljama kako bi pojačale pritisak na Ukrajinu i ojačale poziciju Kremlja u eventualnim pregovorima o prekidu vatre. Prema tvrdnjama agencije AP, analitičari smatraju da bi nova ofanziva mogla da traje od šest do devet meseci.
29. 03. 2025. u 18:11

AMERIKA SPREMA VELIKI UDAR: Bombarderi "ubice" ciljaju nuklearne elektrane u Iranu (FOTO)
Sjedinjene Države su rasporedile stelt bombardere B-2 Spirit u vojnu bazu Dijego Garsija u Indijskom okeanu, potez koji bi navodno mogao biti povezan sa pripremama za potencijalni napad na iransku nuklearnu infrastrukturu.
29. 03. 2025. u 19:25

"ŠTA JE ŽENA?" Tramp odgovorio na pitanje novinara - izazvao smeh u prostoriji (VIDEO)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp je izazvao smeh kod novinara kada ga je jedan od njih zamolio da definiše šta je žena.
30. 03. 2025. u 09:48
Komentari (0)