STRIC JE STALNO NAPADAO NAŠEG OCA: Na suđenju Radoslavu Murgaškom za ubistvo brata Žareta u Novom Sadu svedočila deca optuženog
SASLUŠANjEM svedoka, juče je u Višem sudu u Novom Sadu nastavljeno suđenje Radoslavu Murgaškom (49) optuženom da je 12. juna prošle godine, hicima iz pištolja, u dvorištu porodične kuće u novosadskom naselju Klisa, usmrtio tri godine mlađeg rođenog brata Žareta.

Foto Z. Grumić
Govoreći o odnosima između dva brata, sin i ćerka optuženog Radoslava su kazali da su, otkako znaju za sebe, odnosi između njihovog oca i sada pokojnog strica, bili loši, ali da pravi razlog tome ne znaju. Po njihovoj priči, i pored toga, njih dvoje su sa stricem Žaretom bili u dobrim odnosima.
- Često sam čula njihove svađe i videla kako stric napada oca - kazala je Radoslavljeva ćerka, koja je, iako privilegovan svedok, pristala da pred sudskim većem, kojem predsedava sudija Vidoje Mitrić, kaže kako je proticao život u zajedničkom dvorištu sa stricem, dok se nisu 2019. odselili odatle u svoju kuću, ali i kasnije. - Zbog njihovih svađa, brat i ja i dan-danas imamo traume. Novu kuću smo napravili, jer otac tamo više nije mogao da izdrži.
I njen brat, takođe svedok mnogobrojnih svađa, kazao je da je jednom prilikom stric njihovog oca gađao gipsanom figurom lava, a pre toga mobilnim telefonom.
- Sa stricem sam godinama preko leta išao i radio na ugrađivanju klima i često je loše govorio o mom ocu - kazao je ovaj svedok, ističući da je prestao sa njim da radi, kada mu je ovaj jednom prilikom rekao: "Da sam ubio tvog oca pre pet godina, do sada bih izašao sa robije". Dešavalo se da, kada odnesem novac za komunalne račune za kuću, u kojoj smo nekada živeli, da pocepa novac i baci ga po dvorištu. Tada je govorio ružno o mom ocu i da mu ne trebaju njegove pare. Otac mi je rekao da on ne mrzi svog brata, ali da ne zna zbog čega ga ovaj proganja, i da mu je jednom pokazao da za pojasom ima pištolj.
Radoslavljeva deca su još ispričala da je marta prošle godine za vreme policijskog časa, njihov stric sa nekom puškom viđen da šeta oko njihove kuće, zbog čega im je otac, uplašen, rekao da uđu unutra i spuste roletne. Ni to, kao ni ranije bratske razmirice, nisu prijavljivane policiji.
Nastavak suđenja je zakazan za 20. oktobar.
ZNALI ZA NARUŠENE ODNOSE
DA braća Murgaški nisu bili u dobrim odnosima, juče je potvrdilo još nekoliko svedoka. Svi oni su kazali da ih znaju dugo godina i da nisu pričali, ali da im nije bio poznat razlog takvih odnosa između Radoslava i Žareta.

TRAMP SE OGLASIO: Postignut dogovor sa Ukrajinom
AMERIKA je postigla dogovor sa Ukrajinom o retkim metalima, saopštio je američki lider Donald Tramp, javlja Rojters.
24. 03. 2025. u 18:53

RODITELjI POGINULE DECE FORMIRALI ŽIVI ŠTIT: Ne dozvoljavaju da se tela odnesu na obdukciju
RODITELjI koji su u požaru izgubili svoju decu u diskoteci "Puls" u Kočanima ne dozvoljavaju da se tela nastradalih odnesu na dodatnu obdukciju u Skoplje, tražeći da im se odmah predaju kako bi pripremili sahrane, javlja Plusinfo.
16. 03. 2025. u 19:40

KAKO SE PEJA OBOGATIO: "Kuće i stanove imam zbog Pariza"
VODITELj Zoran Pejić Peja prisutan je na sceni već tri decenije, a nekada je bio najtraženiji voditelj u inostranstvu, pa mu je pošlo za rukom da obezbedi i sebe i porodicu.
24. 03. 2025. u 13:23
Komentari (0)