Feljton
Tekstovi
Večiti strah vladara
Strahuješ li ti za svoj život, upitao je jednom prilikom Miroslav Krleža Josipa Broza Tita. Da li je Apis bio međunarodni terorista broj jedan? Atentati na ovim prostorima imaju dugu tradiciju.
Knjaz seče tuđom rukom
Kako se knjaz Miloš oslobodio **nadziratelja** Milera i ambicioznog Milentija? Za likvidaciju dvojice viđenijih Srba knjaz optužio hajduke. Pogubljenje Karađorđa na spavanju u Radovanjskom lugu.
Sekira - sudbina Božija
Sudbina Božija dovela je ovde k nama ubitelja roda serbskoga, Karađorđa, koji je nekoliko dana u tajnosti živeo, a sirotinjski plač i suze ufatiše ga i ubiše, pravdao se knjaz Miloš.
Srbinu ustav - luksuz
Knez Miloš se oštro protivio donošenju ustava koji bi ograničio njegovu apsolutističku vlast. Kako je Milošev poverljivi čovek Toma Vučić Perišić doveo Aleksandra prvog Karađorđevića na čelo Srbije.
Poslednji kraljev izlet
Knez Mihailo je, kao i otac mu, povratio presto, udahnuo evropski duh zaostaloj Srbiji i izazivao podozrenje podanika zbog naklonosti prema 18-godišnjoj rođaci Katarini.
Pucanj u Sabornoj crkvi
Da bi osvetila voljenog supruga Jevrema, Ilka Marković je dugo pripremala atentat na kralja Milana. Srpski vladar, koji je posle 511 godina vratio krunu, sačuvao je glavu, a Ilka osuđena na smrt, pa pomilovana.
Majski prevrat 1903.
Kralj Milan i kraljica Natalija, političari, vojska, crkva i građanstvo, svi odreda, bili su protiv ženidbe 24-godišnjeg kralja Aleksandra 12 godina starijom Dragom Mašin. Vojnim pučem 29. maja 1903. godine likvidiran kraljevski par.
Apisu - smrt streljanjem!
Vođa zaverenika, koji je doveo na vlast Petra Karađorđevića, streljan 1917, u jednom selu kod Soluna. Zakleti Jugosloven Gavrilo Princip nije dočekao stvaranje Jugoslavije.
Kobni treći atentat
Prvi atentat na kralja Aleksandra Karađorđevića 21. juna 1921. godine nije uspeo, zatim je otkrivena zavera u Zagrebu, da bi u Marselju 1934. bio ubijen.
Suze mladog kralja
Kralj Petar je često ronio suze na majčinom ramenu, nesrećan što ga Simović i ostali generali ne uvažavaju. Da li je pakt bio pravi potez, a puč kobna srpska greška? Tri uslova Vlatka Mačeka
Broz na meti Staljina
Sovjeti su dugo držali na meti Josipa Broza Tita, a jednom su kao pomoć angažovali i Italijane. Jedino su članovi predsedništava - državnog i partijskog - bili potpuno bezbedni.