EVO KADA TAČNO STIŽE SNEG I GDE ĆE PRVO PASTI: RHMZ objavio - slede nam ledeni dani
REPUBLIČKI hidrometeorološki zavod (RHMZ) najavio je danas na Badnji dan toplo, ali vetrovito vreme uz umeren i jak južni i jugozapadni vetar.

Foto: Milena Anđela
U košavskom području jugoistočni vetar će na jugu Banata imati udare olujne jačine, a tek ponegde je moguća kratkotrajna kiša.
Za Božić zahlađenje, krajem dana moguć i sneg - slede ledeni dani
U nedelju 7. januara stiže zahlađenje sa kišom, na visokim planinama sa snegom. Krajem dana i tokom noći ka ponedeljku uz pad temperature kiša će preći u sneg i u nižim predelima severne, zapadne, jugozapadne i centralne Srbije. Počeće da duva umeren i jak severozapadni vetar.
U ponedeljak, drugog dana Božića biće takođe hladno i vetrovito, mestimično sa snegom, u većini krajeva uz stvaranje snežnog pokrivača, osim u Negotinskoj Krajini.

Foto: Printskrin/RHMZ
U utorak u većini mesta ledeni dan sa dnevnom temperaturom ispod 0 °C, uz provejavanje slabog snega, pre podne u Vojvodini, a posle podne i uveče i u ostalim predelima prestanak padavina. Od srede umereno oblačno, uglavnom suvo i hladno vreme.
BONUS VIDEO

ŠOJGU UPOZORAVA: Taj potez bi mogao dovesti do trećeg svetskog rata
SEKRETAR Saveta bezbednosti Rusije Sergej Šojgu upozorio je da bi uvođenje mirovnjaka na istorijske teritorije Rusije moglo dovesti do trećeg svetskog rata.
24. 04. 2025. u 19:46

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

USTAŠLUK NA DELU I Hrvatski kardinal veliča Tompsona - totalno ludilo u Hrvatskoj
KOLIKO je Hrvatska ogrizla u mržnji prema Srbima govori činjenica da je čak i tamošnji kardinal govorio o koncertu Topsona poznatog po pesmama koje veličaju klanje Srba.
24. 04. 2025. u 17:01
Komentari (0)