"TIRŠOVA" 2 ĆE BITI GOTOVA NA PROLEĆE 2025. Vučić: To je jedan od najvažnijih projekata
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da bi nova dečja bolnica "Tiršova 2" trebalo da bude završena na proleće 2025. godine, i da je to jedan od najvažnijih projekata.
![ТИРШОВА 2 ЋЕ БИТИ ГОТОВА НА ПРОЛЕЋЕ 2025. Вучић: То је један од најважнијих пројеката ТИРШОВА 2 ЋЕ БИТИ ГОТОВА НА ПРОЛЕЋЕ 2025. Вучић: То је један од најважнијих пројеката](/data/images/2022-05-30/232346_viber-image-2022-05-30-18-50-22-124_fmob.jpg)
Foto: M. Anđela
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić i evropski komesar za proširenje Oliver Varhelji obišli su radove na izgradnji Univerzitetske dečje klinike "Tiršova 2".
Kako je Vučić istakao, u pitanju je impresivno i veliko gradilište.
- Sve će biti gotovo do kraja oktobra, a onda ćemo početi da gradimo zgradu. Najteži delovi izgradnje su upravo ovi. Ovo je najteži deo posla. Nadamo se da ćemo sve uspeti da završimo na vreme, u pitanju je veliki projekat. Očekujemo da će ovo biti gotovo 2024, eventualno 2025. godine - objasnio je Vučić.
Predsednik je istakao da je za dve ipo godine napravljen veliki KC u Nišu, dodajući da se nada da će i "Tiršova 2" biti gotova u istom merom.
- Nadamo se da ćemo uspeti da završimo ovo za taj vremenski period. Zbog naše dece, ovo će biti prvoklasna ustanova, koja će značiti našoj deci. Donećemo najnovije medicinske tehnologije. Sve ono što je najbolje na tržištu, biće u ovoj bolnici! - rekao je Vučić.
Vučić je poručio da je mesto za izgradnju dečije bolnice impresivno, ogromne veličine. Takođe, zahvalio se EU, Varheljiju i Ursuli fon der Lajen na donaciji.
- Važno je da će pripremni radovi biti završeni do novembra meseca. Ukupno će biti izgrađeno 60.000m2, od toga 40.000m2 medicinskog prostora, a ostalo će biti garaže, parkinzi... Nalazimo se u delu gde se nalaze gotovo sve bolnice i gde smo mnogo toga napravili. Ovaj KC je impresivan, ali bez ovog velikog centra za lečenje naše dece, ne bi bio dovoljan. To što sebe lečimo, ako ne pružimo najbolje lečenje našoj deci, malo vredi. Ovaj projekat je zavredio veliku pažnju EU i želim da im se zahvalim. Oni će dati 35 miliona evra poklona da bismo mi izgradili ovu velelepnu bolnicu. To je ogroman novac za nas, ogromna vrednost njihove podrške izvanrednom projektu - kazao je Vučić.
On je naveo da će ovo biti centar za lečenje sve naše dece u regionu. Kaže i da je ideja o "Tiršovoj 2" stara 33 godine.
BONUS VIDEO: OSVEŠTAN KRST OD 33 METRA: Svečanost na planini Stolovi poviše Kraljeva
![PUBLIKA BILA ŠOKIRANA VENSOVIM IZLAGANJEM: Spomenuo i izbore u Rumuniji, sasuo Evropi istinu u lice PUBLIKA BILA ŠOKIRANA VENSOVIM IZLAGANJEM: Spomenuo i izbore u Rumuniji, sasuo Evropi istinu u lice](/data/images/2025-02-14/572847_tan2025-02-1414552027-0-1_kf.jpg?time=1739558680)
PUBLIKA BILA ŠOKIRANA VENSOVIM IZLAGANjEM: Spomenuo i izbore u Rumuniji, sasuo Evropi istinu u lice
UČESNICI Minhenske bezbednosne konferencije slušali su govor potpredsednika SAD Džej-Di Vensa gotovo bez aplauza, pokazuje snimak prenosa njegovog nastupa na sajtu Bele kuće.
14. 02. 2025. u 17:34
![OTKRIVEN UZROK SMRTI SRPSKE PEVAČICE: Preminula u kolima Hitne pomoći OTKRIVEN UZROK SMRTI SRPSKE PEVAČICE: Preminula u kolima Hitne pomoći](/data/images/2025-02-12/572152_jasna-bosnjakovic-nikad-nije-kasno_kf.jpg?time=1739372786)
OTKRIVEN UZROK SMRTI SRPSKE PEVAČICE: Preminula u kolima Hitne pomoći
JASNA Bošnjaković, pevačica i nekadašnja učesnica šoua „Nikad nije kasno“, preminula je iznenada u 48. godini, na putu ka bolnici.
12. 02. 2025. u 16:05
![RASKRINKAO ESTRADU: Pronađena knjiga Saše Vidića RASKRINKAO ESTRADU: Pronađena knjiga Saše Vidića](/data/images/2023-04-24/343739_vidic_kf.jpg?time=1739703299)
RASKRINKAO ESTRADU: Pronađena knjiga Saše Vidića
MODNI kreator Saša vidić preminuo je 23. aprila 2023. godine. Radio je kao stilista mnogih ličnosti, a sa nkima je bio toliko blizak da su mu poveravali svoje najintimnije trenutke iz života.
16. 02. 2025. u 11:54
Komentari (2)